ministerstvo obrany nasadí elektromobily od čez | Trendy | autoweek.cz

Ministerstvo obrany nasadí elektromobily od ČEZ

Ministerstvo obrany nasadí elektromobily od ČEZ

25.01.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Vozový park Ministerstva obrany se rozroste o dva nové elektromobily - Nissan eNV200 a Peugeot Partner electric poskytli zástupcům Ministerstva obrany k testování specialisté projektu Elektromobilita ČEZ.
Čtyřměsíční zápůjčka vozů Nissan eNV200 a Peugeot Partner electric je aktivitou projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v České republice.
 
„Resort obrany do budoucna počítá s rozšířením svého vozového parku o vozidla na alternativní pohon. Jejich využití vidím jako reálnou a ekonomicky zajímavou variantu. Jsem rád, že naši specialisté budou moci otestovat jízdní vlastnosti hned dvou typů elektromobilů a vyzkoušet je v různých klimatických podmínkách roku,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický.
 
„Velice si vážíme toho, že Ministerstvo obrany se stává partnerem projektu Elektromobilita ČEZ, a při propagaci využívání elektrických vozů se tak stane příkladem dalším subjektům z oblasti státní správy. My jako provozovatel největší sítě dobíjecích stanic můžeme na oplátku slíbit, že letos výrazně pokročíme ve výstavbě nové dobíjecí infrastruktury umožňující plynulejší pohyb i mezi největšími městy,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš.