Trendy | autoweek.cz

Trendy

 • Jak může ibišek konopovitý změnit automobilový průmysl

  08. 04. 2020 - Jak může ibišek konopovitý změnit automobilový průmysl

  Automobilky se snaží přicházet s inovativními technologiemi. Například lehké materiály jako rostlinná vlákna budou hrát stále významnější roli v automobilových konstrukcích. Jednou z využívaných rostlin je ibišek konopovitý, který najdeme v konceptu Toyota LQ.
 • Jak je to opravdu se znečištěním ovzduší?

  04. 04. 2020 - Jak je to opravdu se znečištěním ovzduší?

  O minulém víkendu byla ve francouzských regionech Ile-de-France a Grand Est zaznamenána nejvyšší letošní míra znečištění ovzduší - přestože letecká doprava klesla na nulu a provoz automobilů byl jen minimální. Zabývají se tím naši francouzští kolegové na stránkách Caradisiac.
 • Japonsko má ve Fukušimě největší výrobu vodíku

  31. 03. 2020 - Japonsko má ve Fukušimě největší výrobu vodíku

  V prefektuře Fukušima se otevřela zřejmě největší továrna na výrobu čistého vodíku na světě. Vodík se vyrábí z obnovitelných zdrojů. Výrobní linka bude mít výkon 10 MW, což stačí na výrobu 100 kg (1200 m3) vodíku za hodinu. Vodík bude primárně určen pro auta a autobusy na vodíkový pohon.
 • Akumulátory z elektromobilů skladují energii ze slunce a větru

  30. 03. 2020 - Akumulátory z elektromobilů skladují energii ze slunce a větru

  Jedním z největších problémů při využívání obnovitelných zdrojů energie je její skladování  umožňující vyrovnávání poptávky po energii s nabídkou. Renault vyvíjí řešení, které by umožnilo využít pro tyto účely automobilové akumulátory a připravuje největší evropský systém skladování energie.


<< < 1 / 172  > >>