mycí linky firmy otto christ v čr | Trendy | autoweek.cz

Mycí linky firmy Otto Christ v ČR

Mycí linky firmy Otto Christ v ČR

09.05.2013 | Rybecký Vladimír | Trendy

Firma Otto Christ AG vyrábí mycí linky již 50 let a má proto velice bohaté zkušenosti s produkcí mycích technologií. Její výrobky pokrývají všechny oblasti spojené s mytím automobilů. V ČR má zastoupení ve firmě Otto Christ Wash Systems se sídlem v Plzni.

V roce 1879 firmu založil Anton Christ v německém Memmingenu. První automatická mycí linka byla vyrobena v roce 1968. V osmdesátých letech 20. století firma Christ zaujala vedoucí roli na evropském trhu. V současné době firma s více jak tisícovkou zaměstnanců vytváří roční obrat přes 120 milionů eur. Na světě je v současnosti v provozu cca 18 000 mycích linek Christ.

To, co činí firmu Otto Christ AG odlišnou od ostatních, je její mimořádná výrobní hloubka. Vedle vlastní kovovýroby má firma i elektrovýrobu, oddělení elektronických konstrukcí, oddělení pneumatiky i úsek na zpracování plastických hmot.

Od roku 1986 začala firma Christ vyrábět krycí části mycích linek z plastů, které ochrání stroj před korozí. To také umožňuje dodávku i přizpůsobení designu mycích linek přímo na přání zákazníků.

Firma Christ vyrábí samoobslužné mycí boxy, portálové mycí linky, tunelové mycí linky, myčky pro nákladní vozidla a autobusy, myčky trolejbusů, tramvají a vlaků, čističky odpadních vod, vysavačové systémy, provozní náplně do myček, autokosmetiku a další doplňkový sortiment spojený s touto oblastí.

V České republice má firma Christ zastoupení pro prodej a servis v dceřiné firmě Otto Christ Wash Systems s.r.o. se sídlem v Plzni.

Novinkou firmy Christ pro rok 2013 je mycí linka Christ Primus Vitesse. Principem novinky je využití elektronického frekvenčního řízení motoru kartáče, které nahrazuje mechanickou převodovku s ozubenými koly. U tohoto řešení je také možnost plynulé změny otáček.

Primus Vitesse  v závislosti na zvoleném mycím materiálu snižuje spotřebu energie pro motory o 10-30 %. To snižuje již provozní náklady, to je při současných cenách důležité v budoucnosti ještě důležitější. S přímým řízením, rychlosti kartáče lze realizovat u myčky vylepšení výsledků čištění.