navigace pro historické vozy porsche | Trendy | autoweek.cz

Navigace pro historické vozy Porsche

Navigace pro historické vozy Porsche

06.03.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Porsche Classics nabízí navigaci v retrostylu určenou pro historická vozidla.
Porsche Classics nabízí navigaci pro historická vozidla značky prostřednictvím systému navrženého se snahou zachovat klasickou estetiku originálních přístrojových desek historických vozidel.

Divize Porsche Classics reaguje na poptávku majitelů historických vozidel, kteří si chtějí užít způsob řízení bez nejmodernějších pomůcek, jako je posilové řízení, ale současně chtějí mít k dispozici některé hi-tech systémy pro usnadnění cestování.

Proto technici Porsche Classics navrhli vestavěnou satelitní navigaci velmi malých rozměrů s displejem jen 3,5“ a se dvěma hlavními šesti pomocnými ovladači navrženými ve stejném stylu, jaký se používal u vozů značky Porsche v minulosti. Displej je navíc dotykový a lze prostřednictvím něj přes Bluetooth ovládat i chytrý telefon. Operační systém vychází z vlastního PCM (Porsche Communication Management). Přístroj je navržen tak, aby dokonale zapadl do originálního slotu DIN-1, jímž byly vozy Porsche vybaveny.

Mapy v navigaci jsou uloženy na kartě 8GB MicroSD a budou průběžně aktualizovány. V systému je ještě druhý MicroSD slot připravený pro instalaci karty s hudbou podle vlastního výběru (nejlépe samozřejmě pocházející ze stejných let jako vůz) přes vestavěný zesilovač 4x45 W). Lze tak nahradit kazetový magnetofon ve starších vozech, pro nějž už se dnes jen těžko hledají kazety. Systém lze přes adaptér zapojit do stávajícího audiosystému vozu.

Navigace je určena především pro modely 911 vyrobené od 60. let až po poslední generaci se vzduchem chlazenými motory (993) z 90. let. Použít se ale dá i v modelech s motorem vpředu (např. 924, 928, 944) nebo před zadní nápravou (914).

Retrosystém s navigací přijde na 1184 eur.
 
  • Navigace pro historické vozy Porsche
  • Navigace pro historické vozy Porsche