nissan a voltia připravují elektrododávku | Trendy | autoweek.cz

Nissan a Voltia připravují elektrododávku

Nissan a Voltia připravují elektrododávku

12.05.2020 | Rybecký Vladimír | Trendy

Nissan a Voltia společně uvádějí na evropský trh novou elektrickou dodávku e-NV200 XL Voltia.
Nový model je variantou standardního modelu e-NV200 přestavěný specialistou na přestavbu užitkových vozidel na elektrický pohon Voltia. Nissan nyní model e-NV200 XL Voltia oficiálně zahrnul do své nabídky. Partnerství mezi Voltií a Nissanem vychází z původního konceptu vozidla po jeho úspěšném nasazení v Paříži a Londýně, a nedávných dohodách o výrobě ve Francii a Velké Británii.
 
Nissan prodává e-NV200 od roku 2014. Od té doby z montážních linek sjelo 42 000 těchto vozidel. V Evropě se vloni prodalo 10 000 kusů. Voltia má předpoklady tento společný projekt dále rozvinout. Její výrobní závody ve Francii, Velké Británii a na Slovensku mohou ročně vyrobit až 10 000 vozidel. S využitím sítě výrobních partnerů se budou vyrábět ve třech zemích. Gruau bude dohlížet na výrobu na francouzském Lavalu pro západní Evropu, skupina Bevan ve Wednesbury zajistí výrobu pro Britské ostrovy a Irsko a Hollen v Trnavě na Slovensku přebírá zodpovědnost za výrobu pro střední a východní Evropu. Ceny a zahájení prodeje pro příslušné země budou oznámeny později.
 
Elektrododávka e-NV200 XL Voltia rozšiřuje nabídku lehkých užitkových vozidel Nissanu s elektrickým pohonem. Je optimalizovaná pro účely tzv. poslední míle. Nový model má dvojnásobnou kapacitu oproti standardnímu e-NV200 - 8 m3 (standardní e-NV200 má pouze 4,2 m³), snadný přístup k zadním dveřím a dostatek prostoru v nákladové části i pro stojícího člověka. Stejně jako e-NV200 s dojezdem 275 km podle NEDC, je vybavena akumulátorem s kapacitou 40 kWh a inteligentním řízením energie.