nissan leaf získal titul ekologické auto roku 2018 v čr | Trendy | autoweek.cz

Nissan Leaf získal titul Ekologické auto roku 2018 v ČR

Nissan Leaf získal titul Ekologické auto roku 2018 v ČR

12.01.2018 | | Trendy

Nedávno byly vyhlášeny výsledky 24. ročníku ankety Auto roku. Její součástí byly také doprovodné ankety a v jedné z nich zabodoval nový Leaf. Porota složená z 35 předních českých motoristických novinářů přiřkla novému Nissanu Leaf ocenění Ekologické auto roku 2018.
„Titulu Ekologické auto roku si moc vážíme a jen potvrzuje pozici Nissanu jako průkopníka elektromobility. Nový Nissan Leaf nabízí delší dojezd, dynamický design, vyspělé jízdní asistenční technologie a rozšířenou konektivitu. Je nejvyspělejším a cenově nejdostupnějším 100% elektromobilem na světě. Je jednoduše úžasný a už se nemůžu dočkat, až v březnu dorazí na naše showroomy,“ řekl Vlastimil Čepička, Country Director Nissan Sales CEE.
 
Zcela nový Leaf představuje nejvyspělejší elektromobil na světě určený pro masový trh. Nový Leaf je prvním Nissanem v Evropě, který přináší první prvky autonomního řízení v podobě systému ProPILOT a je plný špičkových inovací, jako je e-Pedal, jenž umožňuje jezdit a brzdit zcela novým a plynulým způsobem.
 
Elektromobil Nissan Leaf je vybaven baterií s kapacitou 40 kWh a nabízí dojezd 378 km na jedno nabití. Při konstrukci nové generace Nissanu Leaf využívali inženýři nejen bohaté zkušenosti, ale i zpětnou vazbu od zákazníků a jeho design byl kompletně přepracován.
 
Ocenění Ekologické auto roku 2018 pro nový Nissan Leaf přichází krátce po zahájení evropské výroby a ještě před příjezdem prvních vozů k autorizovaným dealerům Nissan v České republice. Nový Nissan Leaf je k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy: Visia, Acenta, N-Connecta a Tekna a jeho cena začíná na 850 000 Kč. Už dnes je možné zcela nový Nissan Leaf objednat v síti autorizovaných dealerů značky Nissan. 
 
Nový Leaf nahrazuje model první generace, který se stal nejprodávanějším elektromobilem na světě. Od jeho uvedení do prodeje v roce 2010 si Leaf vybralo už 300 000 zákazníků.