nová cng stanice firmy bonett u d1 | Trendy | autoweek.cz

Nová CNG stanice firmy Bonett u D1

Nová CNG stanice firmy Bonett u D1

14.11.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Bonett otevírá u dálnice D1 ve Velkém Meziříčí 11. vlastní plnící stanici CNG a upevňuje pozici na domácím trhu.

Společnost Bonett Gas Investment a.s. otevřela u dálnice D1 ve Velkém Meziříčí již 11. vlastní veřejnou plnící stanici CNG. Ta se nachází u čerpací stanice pohonných hmot partnera, firmy Horácké autodružstvo, autorizovaného prodejce vozů Škoda na adrese K novému nádraží 1345. Nová plnicí stanice má jeden výdejní stojan CNG vybavený oběma typy plnicích koncovek. Díky tomu mohou plnit stlačený zemní plyn jak osobní a dodávkové vozy (koncovka NGV1), tak i autobusy a nákladní vozidla (koncovka NGV2). Stanice je otevřena nonstop, placení je možné pomocí platebního terminálu CNG , platební kartou nebo v hotovosti.


“Pokračujeme v budování stanic a dále rosteme. Po srpnovém otevření plnící stanice v Hradci Králové
a zářijovém spuštění nejvýkonnější CNG stanice ve střední Evropě v Dopravním podniku města Brna zahajuje ostrý provoz naše další plnící stanice, tentokráte ve Velkém Meziříčí. Jedná se o naši 11. veřejnou plnící stanici sítě Bonett Eurogas CNG,“ uvedl Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment. „Do konce letošního roku plánujeme otevřít několik dalších vlastních plnících stanic, a posílit tak naši pozici na domácím trhu. S expanzí počítáme i nadále, do pěti let chceme počet našich CNG stanic zvýšit až na čtyřnásobek. Tak jak se rozšiřuje nabídka vozidel poháněných CNG spolu s poptávkou po těchto vozidlech na domácím trhu, poroste i síť našich stanic. Spuštění 11. naší CNG stanice v 11 hodin dne 11. 11. 2014 je více než symbolické,“ dodal.


Velkou výhodou je umístění plnící stanice v autokomplexu Horáckého autodružstva, neboť zde řidiči najdou všechny potřebné motoristické služby v jednom místě - od plnění CNG  až například po nákup nového vozidla Škoda Octavia G-Tec na zemní plyn. Horácké autodružstvo nabízí také výhodné financování nákupu vozu.

  • Nová CNG stanice firmy Bonett u D1
  • Nová CNG stanice firmy Bonett u D1
  • Nová CNG stanice firmy Bonett u D1