nové navigace mio spirit řady 4900 | Trendy | autoweek.cz

Nové navigace Mio Spirit řady 4900

Nové navigace Mio Spirit řady 4900

28.05.2014 | Rybecká Ivana | Trendy

Kapesní navigace pro každodenní spolehlivé cestování i procházky.

Mio přichází na trh s novými 4,3“ navigacemi Mio Spirit řady 4900. Jde o dva modely - základní 4900 a rozšířenou verzi 4970. Oba obsahují mapy 44 zemí Evropy a jsou vybaveny ověřenými funkcemi pro jednoduché ovládání a snadnější navigování. Jsou standardně vybavené doživotní aktualizací map, IQ Routes pro doporučení nejvhodnější trasy a nově lze navigovat dle čísla orientačního, tak i popisného.

Ji základní model Mio Spirit 4900 je vybaven pokročilejšími funkcemi. Nově lze využívat Parkovací asistent, který do 1 km v okolí cíle nalezne nebližší parkovací místa, nebo Režim chůze pro nastavení 2D mapy a využití navigace jako tradiční mapy při procházce po městě a hledání památek.

Pohodlné navigování začíná již na začátku při Výběru tras. Po zadání cíle jsou nabídnuty čtyři varianty různých tras - nejrychlejší, nejkratší, nejsnadnější a nejlevnější. Stačí si vybrat tu, která v daný moment nejlépe odpovídá potřebám řidiče či situace.

Mezi standardní funkce patří technologie IQ Routes, která využívá informace získané od milionu řidičů za účelem vypočítání co nejvhodnější trasy.

Dále je zde nový 3D náhled jízdních pruhů a křižovatek. Díky funkci Lane Guidance si bude řidič jistý, že je při odbočování vždy ve správném jízdním pruhu.

Základní model disponuje také Průvodcem tunelů, kdy zařízení v místech bez GPS signálu automaticky dopočítává polohu vozidla a vyznačuje ji na mapě.

Navigace Mio Spirit 4970 je rozšířenou verzí, která oproti uvedeným funkcím nabízí navíc možnost hands-free telefonování přes Bluetooth a RDS-TMC zpravodajství. Díky tomu se lze vyhnout zácpám a zpomalené dopravě, které jsou zapříčiněné opravami silnic a jejich uzávěrkami. Tyto informace se zobrazují na mapě a kalkuluje se s nimi i při vyhledávání zvolené trasy.      

Oba modely jsou vybaveny ojedinělou možností Půjčování map. Řidiči si mohou další mapy pronajmout pouze na potřebnou dobu a nemusejí platit vysoké ceny když je využijí například jen jednou v roce. Služba půjčování map nabízí pronájem mapy dané země na tři dny, týden nebo měsíc, což ve srovnání s pořizovací částkou standardní mapy představuje úspory ve výši až 80 %.

Po dobu tří měsíců jsou navigace vybaveny i databází rychlostních radarů, které lze následně v e‑shopu Mio prodlužovat.

Navigace Mio Spirit jsou dostupné od května 2014 za doporučenou cenu 3290 Kč vč. DPH za základní model 4900, resp. 3990 Kč za Mio Spirit 4970.