novinka v autě: elektrokolo peugeot ef01 | Trendy | autoweek.cz

Novinka v autě: elektrokolo Peugeot eF01

Novinka v autě: elektrokolo Peugeot eF01

09.09.2016 | Rybecký Vladimír | Trendy

Peugeot vytvořil své první skládací jízdní kolo s elektromotorem eF01 jako součást výbavy nového SUV Peugeot 5008, čímž rozšiřuje možnosti dopravy ve městech. Už před tím připravil skládací elektrickou koloběžku e-Kick, která byla uvedena společně s novým SUV Peugeot 3008.
Jízdní kolo eF01 se díky inovativnímu systému z dílen Peugeot Design Lab velmi snadno skládá. Skládání a rozkládání kola zabere méně než 10 sekund. Uživateli kola eF01 stačí udělat tři kroky v libovolném pořadí a může střídat cestování na kole, pěšky, vlakem nebo metrem. Ve složeném stavu jsou obě kola v rovině, a uživatel tak může snadno s kolem jít pěšky za pomoci rukojeti zabudované do rámu. eF01 používá patentovaný systém sedla s pamětí, díky čemuž se sedlo vrátí po každém rozložení kola do ideální výšky.
 
Peugeot má ve výrobě skládacích jízdních kol dávnou tradici, a to již od výroby prvního skládacího kola určeného pro armádu, které vynalezl v roce 1892 kapitán Henri Gérard. Další slavnou érou pro skládací kola Peugeot přinesla 70. léta. První skládací jízdní kolo s elektromotorem, nazvané eF01, obohacuje nabídku elektrokol, která Peugeot nabízí od roku 2009. Aktuální sortiment tvoří desítka jízdních kol určených pro různé účely.
 
Peugeot vytvořil kolo eF01 pro zákazníky, kteří hledají ke svému vozu doplňková řešení mobility. Díky dokovací stanici může být kolo eF01 uloženo a dobíjeno v zavazadlovém prostoru Peugeotu 5008 nebo jakéhokoli jiného vozu se zásuvkou 12 V.
 
Jízdní kolo eF01 o hmotnosti 17 kg je opatřeno lithio-ionovou baterií, umožňující dojezd až 30 km jízdu rychlostí až 20 km/h. Baterie se nabije za jízdy přibližně za dvě hodiny a lze ji také zapojit do běžné elektrické zásuvky. Na předním i zadním 16“ kole jsou kotoučové. Kolo eF01 nabízí také mobilní připojení pomocí protokolu Bluetooth Low Energy, takže může komunikovat se smartphonem. Aplikace Mypeugeot APP slouží k zobrazení aktuálního dojezdu a stavu nabití baterie.
 
Jízdní kolo eF01 bude k vidění na pařížském autosalonu. Jeho prodej v prodejních sítích Peugeot a CycleEurope začne v první polovině roku 2017.
  • Novinka v autě: elektrokolo Peugeot eF01
  • Novinka v autě: elektrokolo Peugeot eF01