nový nissan leaf s technologií e-pedal | Trendy | autoweek.cz

Nový Nissan Leaf s technologií e-Pedal

Nový Nissan Leaf s technologií e-Pedal

01.09.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Součástí výbavy nového Nissanu Leaf, který bude mít premiéru 6. září, bude e-Pedal, revoluční technika, která změní způsob ovládání automobilů.
Jediným přepnutím páčky na centrální konzoli se pedál plynu promění v e-Pedal, který řidiči umožní zrychlovat, zpomalovat a zastavovat pouze s pomocí e-Pedalu. Pouze v situacích, které vyžadují intenzivní brzdění, se použije konvenční brzdový pedál.
 
Technika e-Pedal je prvním systémem ovládání vozidla, které je založeno na použití jediného pedálu. Umožní řidiči zcela zastavit i ve svahu, setrvat v této pozici a následně opět pokračovat v jízdě. Řidič pokryje až 90 % svých potřeb ovládání vozidla jediným pedálem. Při jízdě v hustém městském provozu již nebude muset používat dva pedály, takže jízda bude snazší a pohodlnější.
  
Uvedením Nissanu Leaf na trh, světově prvního sériově vyráběného elektromobilu, se společnost Nissan stala průkopníkem elektromobility. Dnes je Nissan Leaf nejprodávanějším elektromobilem světa. Silnice celého světa jich brázdí více než 270 000.