ochrana proti krádežím aut přes bezklíčové odemykání | Trendy | autoweek.cz

Ochrana proti krádežím aut přes bezklíčové odemykání

Ochrana proti krádežím aut přes bezklíčové odemykání

27.04.2019 | Rybecký Vladimír | Trendy

Ford zařadí do nabídky ovladač bezklíčového odemykání se snímačem pohybu. V klidovém stavu přejde ovladač do režimu spánku, takže není možné zneužít jeho signál k odcizení vozu. Fiesta a Focus dostanou nový systém už od května, další modely v průběhu dvou let.
Zloději aut stále častěji zneužívají systémy bezklíčového odemykání. I když má majitel vozu klíč u sebe doma, zloději dokážou speciálním zařízením jeho signál zachytit a zesílit natolik, že jim umožní odemknout a nastartovat vůz stojící před domem. Ford ale přišel na způsob, jak učinit tomuto typu krádeží přítrž.
 
Ovladače bezklíčového odemykání modelů Fiesta a Focus budou vybaveny novým snímačem pohybu. Pokud se takto modifikovaný ovladač nachází déle než 40 sekund v klidu, přejde do režimu spánku a žádným specializovaným zařízením nebude možné jeho signál zachytit. Ovladač se opět aktivuje jakmile ho majitel uchopí (popřípadě zavazadlo nebo oděv, v němž je ovladač uložen) a vydá se k vozu. Jakmile se přiblíží na vzdálenost dvou metrů, vůz jeho signál zachytí běžným způsobem.
 
Klíče se snímačem pohybu budou od května k dispozici pro Fiestu a Focus. Během následujících dvou let je společnost postupně zavede i do dalších modelů. 
 
Tipy Fordu na ochranu před zloději
- Při odchodu vždy zkontrolujte pohledem, zda je vůz opravdu uzamčen. Zamknutí je signalizováno bliknutím výstražného osvětlení a u některých modelů rovněž sklopením vnějších zpětných zrcátek.
- Parkujete-li vůz před domem, nenechávejte klíč za vstupními dveřmi v dosahu vozu. Klíč bez snímače pohybu je vhodné ukládat do kovové krabice nebo speciálně odstíněného pouzdra. Stačí je dokonce zabalit do hliníkové fólie (alobalu).