partnerství skupiny psa s punch powertrain | Trendy | autoweek.cz

Partnerství skupiny PSA s Punch Powertrain

Partnerství skupiny PSA s Punch Powertrain

10.05.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Skupina PSA si pro převody svých budoucích elektromobilů zvolila technologii belgické společnosti Punch Powertrain.
V rámci plánu elektrifikace vozů skupiny PSA byla vybrána společnost Punch Powertrain, která bude skupině PSA dodávat své patentované převodovky e-DCT poslední generace. Tato převodovka se dvěma spojkami se ve spojení s elektrickou sítí o 48 V bude používat u modelů typu MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicles). První dodávky se očekávají v roce 2022.
 
Skupina PSA se vydala na cestu elektrifikace svých vozů
Skupina PSA se rozhodla urychlit svůj přechod na vozidla s elektrickým a hybridním pohonem (Mild hybrid i Plug-in hybrid) s cílem nabízet do roku 2025 všechny své vozy i v elektrifikované verzi. V souvislosti s tím je tedy volba společnosti Punch Powertrain jako dodavatele elektrifikovaných převodovek nové generace je vysoce strategická.
 
DCT: velmi kvalitní dvouspojková převodovka
Hlavním důvodem navázáním spolupráce skupiny PSA se společností Punch Powertrain je patentovaná koncepce dvouspojkové převodovky, která umožňuje snížit počet komponent, a tím i dosáhnout nižší hmotnost a kompaktnější rozměry. Kromě toho přináší vynikající výkonnost a velmi příznivou spotřebu paliva za konkurenceschopnou cenu. Příští generace této převodovky v konfiguraci s elektrickým obvodem 48 V se bude používat v budoucích vozech skupiny PSA.
 
Punch Powertrain vychází svému zákazníkovi vstříc a masivně investuje
Společnost Punch Powertrain se rozhodla rozsáhle investovat, aby byla schopná splnit požadavky zakázky takového rozsahu, a to včetně akvizice firmy Apojee, která vyrábí výkonovou elektroniku. Obě společnosti momentálně jednají o spuštění výroby v jednom ze závodů skupiny PSA a o rozšíření svého partnerství.
 
  • Partnerství skupiny PSA s Punch Powertrain
  • Partnerství skupiny PSA s Punch Powertrain