pod ještědem fandí elektromobilům | Trendy | autoweek.cz

Pod Ještědem fandí elektromobilům

Pod Ještědem fandí elektromobilům

10.03.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Hejtman Martin Půta převzal od člena představenstva ČEZ Iva Hlaváče elektromobil Nissan Leaf zapůjčený Krajskému úřadu Libereckého kraje od projektu Elektromobilita ČEZ. Společně podepsali memorandum o spolupráci při rozvoji elektromobility v Libereckém kraji.
ČEZ se snaží o to, aby se běžným dopravním prostředkem na silnicích v kraji pod Jizerskými horami a Ještědem staly elektromobily. Projekt Elektromobilita ČEZ totiž zapůjčil Krajskému úřadu Libereckého kraje na tříleté vyzkoušení elektromobil Nissan Leaf.
 
„Vítáme možnost vyzkoušet výhody elektromobilu, k nimž patří zejména tichý a nízkonákladový provoz. Je to v souladu s naším zodpovědným působením v oblasti životního prostředí. Elektromobil budou využívat naši zaměstnanci při jízdách za pracovními povinnostmi,“ uvedl Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.
 
 „Jsme rádi, že Liberecký kraj podpoří projekt Elektromobilita ČEZ a současně jde ve využívání
a propagaci elektromobility příkladem i dalším subjektům v oblasti státní správy a samosprávy,“ uvedl Ivo Hlaváč, člen představenstva a ředitel divize vnější vztahy a regulace společnosti
ČEZ, a. s.
 
Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, nabízí v současnosti elektromobilistům možnost doplnění energie ve 42 lokalitách (sedm z nich je obsazeno rychlodobíjecími stanicemi). Další stanice, zejména rychlodobíjecí, se připravují k otevření ještě letos. V rámci širšího severočeského regionu fungují již od loňska veřejné dobíjecí stanice Elektromobility ČEZ v Chomutově a Ústí nad Labem.
 
V České republice je v současnosti registrováno asi 600 elektromobilů, z nichž 40 patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ.
 
Skupina ČEZ spustila pilotní projekt Elektromobilita ČEZ v roce 2010. Cílem pilotního projektu je navrhnout a otestovat komplexní řešení elektromobility jako služby, která kombinuje veřejnou dobíjecí síť s dodávkami elektřiny v rámci speciálního tarifu