pořizovací cena cng vozů klesá | Trendy | autoweek.cz

Pořizovací cena CNG vozů klesá

Pořizovací cena CNG vozů klesá

18.05.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Díky novým slevám se vozy s pohonem CNG stávají pro české motoristy dostupnější. Mohou je pořídit za podmínek, které jsou už srovnatelné s pořízením vozidla s pohonem na naftu nebo benzin. Slevu na pořízení vozu s pohonem na CNG získají nejen zájemci o nové, ale také ojeté vozy. 

Zákazníci energetické společnosti e.on si mohou v těchto dnech pořídit nový nebo ojetý vůz poháněný stlačeným zemním plynem (CNG) se slevou až 36 %. Kupní cena takového vozu se již významně blíží běžným automobilům jezdícím na benzin či naftu. CNG si však stále zachovává výhodu v podobě významně nižší ceně paliva - v běžném provozu lze ušetřit 30-50 % nákladů.

 

Pro zájemce o nové vozy je určena sleva u společnosti Auto Future s.r.o., která se týká všech osobních i užitkových vozů značek Fiat a Iveco. Běžná prodejní cena je nižší až o 36 % v závislosti na typu vozu.

 

Obchodní ředitel společnosti Tomáše Lenc komentoval zájem o CNG vozy: „Obecně jsou poptávány spíše užitkové vozy, a to Fiat Dobló a Ducato, kde se výhoda alternativního pohonu na CNG projeví v ekonomice provozu nejrychleji.“

 

Při nákupu vozu lze získat také tankovací kartu, s níž řidič tankuje na vybraných stanicích palivo se slevou až 0,5 Kč/kg.

 

Levněji lze v těchto dnech pořídit také ojeté vozy z nabídky společnost CNG Company. Výše slevy je 11 % a kromě ní společnost garantuje také další slevu 15 % na náklady spojené s dovozem vozidla nebo slevu 0,30 Kč/kg na palivo CNG na stanicích společnosti e.on po dobu jednoho roku.

 

Ředitel společnosti Vladimír Stolz k tomu dodává: „S rostoucím povědomím a počtem CNG stanic se postupně zvyšuje také množství zájemců o ojetá CNG vozidla. Nárůst poptávky v souvislosti s akcí je doposud více jak 10 %. Slevu využívají jak fyzické osoby, tak firmy s většími vozovými parky, které májí zájem vyzkoušet CNG ve svém provozu.“