porsche čr se připravuje na elektromobilitu | Trendy | autoweek.cz

Porsche ČR se připravuje na elektromobilitu

Porsche ČR se připravuje na elektromobilitu

11.12.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

ČEZ ESCO vybaví elektromobilními stanicemi a kompletním elektromobilním zázemím prodejce značek Volkswagen, Audi, Seat a Volkswagen Užitkové vozy.
Společnosti ČEZ ESCO a Porsche Česká republika budou spolupracovat při vylepšování výbavy všech českých prodejců značek Volkswagen, Audi, Seat a Volkswagen Užitkové vozy na energeticky efektivnější a elektromobilní. Vyplývá to z Memoranda o spolupráci, které obě strany uzavřely. ČEZ ESCO bude u těchto značek jedním z dodavatelů komplexních řešení pro elektromobilitu.
 
„Počet elektromobilů na evropských silnicích v budoucích letech významně poroste a my se na to intenzivně připravujeme. Jedním z těchto kroků je výstavba nutné infrastruktury u dealerů našich značek. ČEZ ESCO navíc navrhne projekty snižování energetické náročnosti u našich dealerů. Tento krok je plně v souladu s naší dlouhodobou strategií zlepšovat efektivitu a ekologické parametry provozu našich dealerství,“ uvedl generální ředitel Porsche Česká republika Vratislav Strašil.
 
„V rámci spolupráce zajistí ČEZ ESCO pro Porsche Česká republika komplexní službu - od návrhu řešení, které splňuje požadované standardy elektromobility definované Porsche ČR, přes odbornou realizaci vybrané varianty, až po provoz těchto řešení. Součástí nabídky bude vždy i návrh technologií pro snižování energetické náročnosti a snižování emisí skleníkových plynů u jednotlivých dealerů, jako např. fotovoltaické instalace, bateriové úložné systémy a další,“ říká ředitel úseku VS a komerční objekty Petr Ouška.
 
Společnost ČEZ ESCO v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje. Jde například o návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, elektrifikaci automobilových flotil, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení, pronájmy či prodeje elektromobilů nebo wallboxy a kabely pro dobíjení. Pro samosprávy ČEZ ESCO nabízí realizaci a provoz dobíjecích stanic pro elektrobusy či návrhy konceptu elektromobility pro jednotlivá města a regiony.