praha 4 kupuje další elektromobil | Trendy | autoweek.cz

Praha 4 kupuje další elektromobil

Praha 4 kupuje další elektromobil

14.12.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Praha 4 zakoupí pro potřeby Úřadu městské části Praha 4 nový elektromobil.
O nákupu nového elektromobilu rozhodla Rada městské části Praha 4. Je to další příspěvek městské části k ochraně životního prostředí cestou omezování aut s klasickými spalovacími motory a postupného přechodu na elektromobily. Dva vozy s elektrickým pohonem už městská část v letošním roce pořídila pro Ústav sociálních služeb a tato vozidla slouží k obsluze seniorů a zdravotně znevýhodněných osob v Praze 4. 
 
„V Praze 4 se snažíme šetřit životní prostředí, i proto jsme se připojili k projektu EkoLogis – Jezdím čistě, Deklarace za zdravější ovzduší, jehož cílem je snížit množství emisí z dopravy na území naší městské části, a tím i v celém hlavním městě. Omezili jsme počet motorových vozidel, která městská část používá, a pro potřeby úřadu pořizujeme a budeme pořizovat elektromobily,“ uvedla zástupkyně starosty Iva Kotvová (Trojkoalice/Zelení).
 
Byl vybrán elektromobil Nissan Leaf Tekna s dojezdem 150 km na jedno nabití. Bude sloužit především Odboru správních agend, který mimo jiné zajišťuje rozvoz občanských průkazů a cestovních pasů imobilním občanům. Využití elektromobilu pomůže městské části Praha 4 optimalizovat náklady na provoz a údržbu vozového parku.
 
Nákup elektromobilu podpoří Státní fond životního prostředí finanční podporou ve výši 220 000 Kč (základní cena speciální zaváděcí edice Nissanu Leaf začíná na 990 000 Kč).