pravidla chování při nabíjení elektromobilu | Trendy | autoweek.cz

Pravidla chování při nabíjení elektromobilu

Pravidla chování při nabíjení elektromobilu

12.12.2017 | | Trendy

V současné době vlastní elektromobil stále více lidí, měla by tedy existovat určitá etická pravidla týkající se používání nabíjecí stanice. Nabízí je výrobce nejprodávanějšího elektromobilu na světě Leaf automobilka Nissan.
Ti, kteří vlastní nebo řídí elektromobily, se jistě setkali s výhodami i nevýhodami používání veřejné nabíjecí stanice. Tato pravidla chování se samozřejmě nevztahují jen na řidiče elektromobilů, ale platí i pro majitele automobilů se zážehovým/vznětovým motorem.
 
Nissan připravil sedm jednoduchých rad ohledně toho, co byste měli a neměli dělat:
1) Pokud nechcete nabíjet svůj vůz nebo dokonce vůbec nevlastníte elektromobil, neparkujte na místě určeném k nabíjení.
2) Neodpojujte jiný elektromobil, pokud se právě nabíjí. To můžete eventuálně provést, jestliže je již jiné vozidlo plně nabito - ale pouze v tomto případě.
3) Nabijte svůj vůz a odjeďte. Nenechávejte své vozidlo stát u nabíjecí stanice déle, než je nutné.
4) Nejdůležitější ze všeho je bezpečnost. Proto dbejte na to, abyste prováděli nabíjení bezpečným způsobem. To znamená především správné zacházení s kabelem. Pečlivě naviňte kabel na držák a zastrčte jej tak, aby lidé o vyčnívající kabel nezakopli nebo jej nepřejeli.
5) Nezanechávejte ostatním žádné neslušné vzkazy. Pokud je místo pro nabíjení, kde jste si chtěli nechat nabít svůj vůz, obsazeno vozem se spalovacím motorem, může řidič elektromobilu zanechat vzkaz s vysvětlením, proč na tomto místě neparkovat, avšak bez použití jakýchkoli hrubých slov.
6) Pokud je nabíjecí stanice nefunkční nebo poškozená informujte obsluhu nabíjecí stanice.
7) Udržujte čistotu. Není to nic zásadního, ale také byste se nechtěli dotýkat znečištěné nabíjecí stanice.
A ještě jedna rada navíc: buďte zdvořilí. Pokud slušně jednáte s ostatními lidmi, pravděpodobně budou i oni slušně jednat s vámi.
 
Není to tak složité, že? Nissan přeje mnoho šťastných kilometrů s elektromobilem.