volkswagen v 1. pololetí první mezi dovozci | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Volkswagen v 1. pololetí první mezi dovozci

Volkswagen v 1. pololetí první mezi dovozci

08.07.2011 | | Aktuality

Tahouny prodeje jsou Passat, Golf, Polo, Tiguan a Touareg. Nový Passat potvrzuje svou výjimečnou pozici mezi dováženými sedany střední třídy. Touareg si podmaňuje třídu luxusních SUV. Tržní podíl Volkswagenu po šesti měsících tohoto roku činí 8,49 %.

Volkswagen po prvním pololetí letošního roku vede pořadí importérů osobních vozů do České republiky. Celkem se pro vozy s logem Volkswagen za šest měsíců rozhodlo 7494 zákazníků. Meziročně tak registrace vzrostly o 3,1 procenta a podíl značky na českém trhu činí 8,49 %.

"Jsme velmi rádi, že zákazníci mají zájem o naše vozy. Daří se nám tak upevňovat pozici značky Volkswagen na českém trhu, přičemž jsme úspěšní napříč celou modelovou paletou. Na výborných výsledcích má rozhodující podíl především naše dealerská síť - za své výkony a úsilí zaslouží velké uznání a poděkování," říká Vratislav Strašil, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy společnosti Import Volkswagen Group. "Plošnou oblibu našich vozů potvrzují skvělé výsledky Touaregu, který vévodí třídě luxusních SUV, Passatu, jenž posiluje své postavení nejúspěšnějšího dováženého modelu střední třídy, ale také výborná čísla u Golfu, Pola či Touranu a Sharanu," dodává Vratislav Strašil. "Během letních měsíců očekáváme plný náběh výroby u nového Tiguanu. Na podzim pak na českém trhu přivítáme soudobou interpretaci automobilové ikony - nového Brouka. Ten přijde nejen se sportovní a dospělou vizáží, nejmodernějšími technologiemi, ale také s vysoce konkurenceschopnými cenami."

Volkswagen, který letos slaví 20 let na českém trhu, byl v minulosti šestkrát importérem číslo jedna osobních vozů a sedmkrát největším importérem osobních a užitkových vozů. Za dobu své existence do ČR dovezl téměř 170 tisíc osobních vozů.