první rychlodobíjecí stanice rwe v praze | Trendy | autoweek.cz

První rychlodobíjecí stanice RWE v Praze

První rychlodobíjecí stanice RWE v Praze

01.06.2012 | Rybecký Vladimír | Trendy

RWE uvedla v Praze do provozu svou první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v České republice, kde lze elektromobil dobít do pouhých 30 minut. Nabíjení u stanice RWE je do konce roku zdarma.

Rychlodobíjecí stanice, kterou RWE představila vloni na ženevském autosalonu, je řidičům k dispozici v Praze v Limuzské ulici u sídla RWE Transgas. U nabíjecí stanice RWE je možné dobít akumulátor elektromobilů do 30 minut. To je dvacetkrát rychleji než z běžné zásuvky. Nabíjení u nové veřejně přístupné stanice bude minimálně do konce roku 2012 zdarma.

„Tato kombinovaná nabíjecí stanice je vlajkovou lodí RWE v koncernovém projektu pro rozvoj elektromobility.Její unikátní technické řešení umožňuje  rychlé nabíjení střídavým a velmi rychlé nabíjení stejnosměrným proudem. Minimálně do konce letošního roku si ji mohou   řidiči vyzkoušet zdarma. Stanice je také naším příspěvkem do programu Praha elektromobilní,“ řekl Martin Herrmann, předseda představenstva RWE Transgas.

Kombinovaná stanice RWE umožňuje dobíjení střídavým proudem s výkonem až 22 kW nebo rychlé dobíjení stejnosměrným proudem s výkonem až 50 kW.

„Stanice nabízí také rychlé AC dobíjení do hodiny pro novější automobily, které budou disponovat vhodnou technologií. Výhodou našich nabíjecích stanic je jejich online připojení na dohledové centrum RWE a možnost integrace v rámci chytrých sítí,“ uvedl Pavel Tomíček, manažer RWE pro rozvoj elektromobility.

V České republice RWE zahájila projekt rozvoje elektromobility v loňském roce. Zapojila se i do projektu Praha elektromobilní a pro účely testování si pořídila první dva elektromobily Citroen C-Zero.

RWE je v současnosti s více než 1600 dobíjecími místy v 17 zemích největším provozovatelem inteligentní dobíjecí infrastruktury pro elektromobilitu v Evropě. Zákazníky RWE v jednotlivých zemích jsou především města a obce, distributoři energií a provozovatelé vozových parků. RWE momentálně vyvíjí mezinárodně použitelné IT řešení pro zúčtování, fakturaci a správu dat. V Německu už společnost nabízí mobilní platbu za odebraný proud prostřednictvím SMS.