rychlé dobití elektromobilu v mladé boleslavi | Trendy | autoweek.cz

Rychlé dobití elektromobilu v Mladé Boleslavi

Rychlé dobití elektromobilu v Mladé Boleslavi

22.01.2015 | | Trendy

Rychlé dobití elektromobilu nabízí díky ČEZ už i Mladá Boleslav.

Mladá Boleslav má v provozu první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily. Dobíječka, umístěná v blízkosti Zákaznického centra ČEZ, umožní uživatelům elektromobilů doplnit 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut. Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, připravuje v tomto roce po celé České republice výstavbu desítek nových zařízení.

Uživatelé elektromobilů mířící z Prahy do Krkonoš a Jizerských hor ale i opačným směrem. Ti všichni získávají významný opěrný bod na svých cestách. Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, totiž dnes zprovoznila v Mladé Boleslavi rychlodobíjecí stanici. Zařízení umístěné v blízkosti Zákaznického centra ČEZ umožní majitelům elektromobilů nabít 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut.

 

 „Mladá Boleslav je díky své výhodné poloze a dobré silniční infrastruktuře jedním ze strategických bodů na mapě elektromobility v České republice. Jako lídr celého oboru zde proto nemůžeme chybět. Vedle právě instalované stanice plánujeme pro letošní rok i další kroky, které výrazně pomohou k expanzi elektromobility v regionu středních a severovýchodních Čech,“ dodává Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

 

Elektromobilita ČEZ v současnosti provozuje 40 veřejných dobíjecích stanic, (z toho šest  rychlodobíjecích). Další stanice, zejména rychlodobíjecí, jsou připravovány po celém území České republiky.

 

Celá Česká republika eviduje v současnosti asi 600 elektromobilů, z nichž 40 patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ. Do konce letošního roku však odhady hovoří o překonání hranice 1000 elektromobilů. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy i u nás přestávají být elektromobily jen atrakcí z kategorie technických zajímavostí a stávají se běžnou součástí zejména městského provozu.