samsung a seat - aliance pro konektivitu | Trendy | autoweek.cz

Samsung a Seat - aliance pro konektivitu

Samsung a Seat - aliance pro konektivitu

06.03.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Samsung a Seat - nejnovější integrace elektronických přístrojů do systémů vozidla a budoucí koncepty. První vozy Seat se systémem Samsung se objeví u prodejců v první polovině letošního roku.
Na veletrh mobilních technologií Mobile World Congress v Barceloně podepsaly společnosti Samsung a Seat smlouvu o vývoji technických řešení pro dokonalou konektivitu ve vozech Seat. V následujících měsících bude na základě této dohody postupně rozšířena výbava všech modelů Seat o nový systém, který zajistí zákazníkům nepřetržité spojení s okolním světem.
 
Podle dalších bodů smlouvy dodá Samsung společnosti Seat základní software umožňující vývoj vlastních automobilových aplikací pro mobilní telefony Samsung.
 
Vozidla Seat budou vybavena systémem MirrorLink, který propojí mobilní přístroje Samsung, včetně aplikací vyvinutých značkou Seat, s informačním a zábavním systémem vozu. MirrorLink zajišťuje ve vozech Seat konektivitu mezi vozem a chytrými zařízeními. Obsah chytrého telefonu je bezpečně přenášen ve stejném zobrazení na displej vozidla, aniž by řidič musel odvracet pozornost od řízení. Řidič tak má přístup k aplikacím a zároveň může nepřetržitě sledovat dění před vozem.
 
Na veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress byl v expozici Samsung Business Showcase vystaven Seat Leon vybavený systémem pro chytré telefony Samsung, který bude za několik měsíců k dispozici v nové produktové řadě Seat. Na stánku byly vystaveny rovněž budoucí koncepty pro ovládání aplikací za jízdy i dálkově, na nichž obě značky pracují. Návštěvníci se mohli prakticky seznámit s následujícími funkcemi:
- volba dekoračního osvětlení vozidla, nastavení klimatizace Climatronic, vyhledání oblíbené hudby a dokonce i aktivace přivítání při nastupování do vozu
- odemknutí a uzamknutí dveří vozu Seat pomocí chytrých hodinek
- systém Seat ConnectApp, který nabízí efektivitu, produktivitu (za jízdy čte příspěvky z Twitteru a Facebooku nebo čte a píše e-maily z chytrého telefonu) a zábavu za jízdy, například s využitím dat vozidla, při jízdě může dokonce hlídat tep řidiče.
 
Nejvyšší představitelé obou společností Jürgen Stackmann (Seat) a Dr. Injong Rhee (Samsung) se setkali jak na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně, tak posléze na autosalonu v Ženevě, aby projednali další možnosti spolupráce, především na systém Seat ConnectApp.
  • Samsung a Seat - aliance pro konektivitu
  • Samsung a Seat - aliance pro konektivitu
  • Samsung a Seat - aliance pro konektivitu
  • Samsung a Seat - aliance pro konektivitu