scania předala cng autobusy | Trendy | autoweek.cz

Scania předala CNG autobusy

Scania předala CNG autobusy

03.01.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Počet CNG autobusů Scania na severní Moravě a Slezsku roste. Po necelém měsíci se v areálu autorizovaného servisu Paskov předávala další vozidla. Tentokrát se jednalo o modely Scania Citywide pro skupinu dopravců 3ČSAD - ČSAD Havířov a Karviná.
Autobusy jsou určeny pro městskou a příměstskou dopravu. Model Citywide LE o délce 14,8 m je určen pro provoz na linkách MHD v Havířově. Jedná se o částečně nízkopodlažní vůz, který má v zadní části karoserie jednokřídlé dveře. Společně s ním bude pro tohoto dopravce sloužit také dvojice 12 m autobusů Citywide LF. Tento model vystavovala Scania na nedávném veletrhu CzechBus.
 
Další novinkou na českých silnicích je model Citywide LE ve verzi Suburban. Tento 15 m autobus se, na rozdíl od výše zmíněných modelů, vyrábí ve Finsku a má svařovanou ocelovou konstrukci (vozy Citywide bez přídomku Suburban využívají hliníkovou šroubovanou konstrukci a vyrábějí se v Polsku).
 
První autobusy Scania Citywide LE si skupina 3ČSDA pořídila v roce 2016. Nyní byl vozový park obohacen o dalších šest vozidel určených pro ČSAD Havířov a Karviná. Na příští rok je již potvrzen nákup dalších 11 autobusů - všechny budou opět v provedení CNG.