seat jako první s asistentem amazon alexa | Trendy | autoweek.cz

Seat jako první s asistentem Amazon Alexa

Seat jako první s asistentem Amazon Alexa

13.09.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Seat bude první automobilovou značkou v Evropě s asistentem Amazon Alexa ve svých vozidlech. Interaktivní hlasová služba, vyvinutá společností Amazon, bude od konce roku 2017 k dispozici v modelech Ateca a Leon a od roku 2018 také v modelech Arona, Ibiza a ve velkém SUV.
Služba Alexa, kterou společnost Amazon spustila v roce 2014, se stane součástí výbavy vozů Seat. Seat bude první automobilovou značkou v Evropě, která integruje hlasovou službu Alexa společnosti Amazon do svých vozidel. Svůj záměr oznámil v rámci Frankfurtského autosalonu.
 
Služba Alexa bude nabízena od konce letošního roku v modelech Leon a Ateca, v roce 2018 bude následovat její uvedení do modelů Ibiza, Arona a do velkého SUV. Jejich řidiči budou moci díky ní využívat řadu vyspělých funkcí v oblasti konektivity. Alexa disponuje více než 20 000 dovednostmi díky otevřenému prostředí pro jejich vývoj, které umožňuje vývojářům neustále rozšiřovat a rozvíjet schopnosti osobního asistenta Alexa.
 
Amazon Alexa umožní řidičům vozů Seat pomocí hlasových povelů optimalizovat využívání času, který tráví ve svých automobilech. Mezi nabízené funkce patří například správa osobního programu, vyhledávání skladeb nebo speciálních cílů, přenos zpráv v reálném čase nebo vyhledání nejbližšího prodejce automobilů. Ve všech případech jsou dodržována nejpřísnější pravidla na ochranu soukromí. Službu Alexa lze aktuálně využívat ve dvou jazycích, angličtině a němčině.
 
„Začlenění služby Amazon Alexa do naší produktové řady představuje obrovský přínos pro digitální ekosystém a konektivitu značky Seat a bezpochyby přispěje k upevnění postavení naší značky jako průkopníka síťově propojených vozidel v Evropě. Zájem o hlasově ovládané služby roste a z toho důvodu je chceme nabízet našim zákazníkům,“ zdůraznil předseda představenstva společnosti Seat Luca de Meo.
 
„Máme velkou radost, že Seat zahrne službu Alexa do výbavy svých vozidel. Jsme přesvědčeni o tom, že hlasové ovládání bude hrát v budoucnosti významnou roli, a ve zvláštní míře to platí pro automobily. Stačí jediný dotyk na volantu a zákazníci značky Seat budou moci požádat asistenta Alexa o hudbu, zprávy, ovládat své chytré domácnosti a využívat mnoho dalších funkcí,“ řekl Ned Curic, VP Automotive, Amazon Alexa.