škoda auto digilab hledá talenty | Trendy | autoweek.cz

Škoda Auto DigiLab hledá talenty

Škoda Auto DigiLab hledá talenty

04.04.2018 | | Trendy

Škoda Auto DigiLab je partnerem a spoluorganizátorem mezinárodní akce Smart Mobility Hackathon s jejíž pomocí vyhledává talenty. Akce podporuje projekty zaměřené na individuální mobilitu budoucnosti, jako je autonomní řízení nebo využívání dat z provozu.
Ve Škoda Auto DigiLabu začne Smart Mobility Hackathon. Automobilka soutěž opět podpoří z pozice oficiálního partnera. Zúčastněné týmy, v nichž budou designéři, studenti, programátoři a další kreativní mozky z různých oblastí, budou během této třídenní akce pracovat na projektech, zaměřených na individuální mobilitu budoucnosti, například na autonomním řízení nebo na využívání dat z provozu.
 
Vedle hlavní ceny ve výši 5000 eur pro vítěze Škoda Auto DigiLab vybere tým, který dostane podporu 15 000 eur a možnost šest měsíců pracovat v programu Future Mobility Incubatoru v takzvané „Skleněné manufaktuře“ v Drážďanech a tam své náměty dále rozvíjet.
 
Velkou šanci na tuto zvláštní cenu mají projekty, které odpovídají filozofii společnosti Škoda Auto. Automobilka chce vyvíjet nové služby související s mobilitou a mobilizovat zákazníky i jinak než vlastnictvím vozu, například prostřednictvím carsharingu. Bude-li mít vítězný tým v Drážďanech úspěch, nabídne mu Škoda Auto další spolupráci.
 
Letošní mezinárodní Smart Mobility Hackathon se bude konat v prostorách Škoda Auto DigiLabu v Praze. Na začátku vytvoří účastníci tříčlenné pracovní skupiny a následně dostanou úkol z jedné ze 13 tematických oblastí, mezi nimiž jsou carsharing, navigace chodců, autonomní řízení a chytré parkování. Týmy dostanou 48 hodin na to, aby vyvinuly inovativní koncepty. Přitom je podpoří několik mentorů, mimo jiné i odborníků ze Škoda Auto, konkrétně z oblastí vývoje, výroby a IT. V neděli týmy představí své výsledky porotě, složené z odborníků ze společnosti Škoda Auto a z ČVUT.
 
Několik úspěšných projektů z minulého roku se s pomocí Škoda Auto DigiLabu dále rozvíjí. Je mezi nimi například aplikace, s níž mezi sebou mohou komunikovat řidiči elektromobilů. Pokud má akumulátor některého z nich už namále, může řidič načerpat elektřinu z jiného elektromobilu.
 
I v letošním roce dostanou účastníci Hackathonu možnost dále rozvíjet slibné projekty ve spolupráci se Škoda Auto a vytvořit z nich plnohodnotné produkty nebo služby mobility.
 
Název Hackathon je složeninou pojmů hack a marathon. Při Hackathonu pracují účastníci pod časovým tlakem na zajímavých úkolech a vyvíjejí nová řešení projektu, který jim pořadatel zadá. Časový rámec akce se pohybuje od několika hodin až po několik dní.