škoda auto v mladé boleslavi testuje dobíjecí infrastrukturu | Trendy | autoweek.cz

Škoda Auto v Mladé Boleslavi testuje dobíjecí infrastrukturu

Škoda Auto v Mladé Boleslavi testuje dobíjecí infrastrukturu

07.02.2019 | Rybecký Vladimír | Trendy

Od roku 2018 je v závodě v Mladé Boleslavi v interním zkušebním provozu již více než 300 dobíjecích bodů. Energetická společnost Ško-Energo, město Mladá Boleslav a společnost Škoda Auto spolupracují na rozšiřování sítě dobíjecích stanic.
Škoda Auto se intenzivně připravuje na požadavky éry elektromobility ve svých závodech i jejich okolí. V roce 2018 investovala česká automobilka 3,4 milionu eur do výstavby interní dobíjecí infrastruktury v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Více než 300 dobíjecích bodů je již intenzivně využíváno ve zkušebním provozu, a to za účelem další optimalizace dobíjecí infrastruktury i času dobíjení.
 
Automobilka tak vytváří podmínky pro elektrické vozy značky Škoda, které budou představeny již v letošním roce - v roce 2019 Škoda uvede model Superb s plug-in-hybridním pohonem a plně elektrickou verzi modelu Citigo. V roce 2020 bude zahájena výroba sériové verze studie Škoda Vision E. V rámci Strategie 2025 investuje Škoda Auto v příštích čtyřech letech dvě miliardy eur do vývoje elektrických vozů a nových služeb, souvisejících s mobilitou. Jedná se o největší investiční program v historii společnosti.
 
Dobíjecí infrastrukturu v areálech společnosti Škoda Auto již v současné době testují oddělení technického vývoje, řízení kvality, prodeje a výroby. Do její výstavby automobilka v minulém roce investovala celkem 3,4 milionu eur: 1,65 milionu eur směřovalo do modernizace a rozšíření elektrické sítě a dalších 1,75 milionu eur investovala společnost Škoda Auto do instalace více než 300 dobíjecích bodů. To zahrnuje více než 220 dobíjecích bodů na střídavý proud (AC) a více než 80 moderních dobíjecích bodů na stejnosměrný proud (DC).
 
Škoda Auto v příštích letech plánuje výstavbu dobíjecí infrastruktury i mimo areál závodu. Společně s energetickou společností Ško-Energo, která pro společnost Škoda Auto již více než 20 let dodává energii, a také s městem chce automobilka připravit Mladou Boleslav na éru elektromobility a přeměnit ji ve Smart City.