škoda oneapp s bohatou nabídkou funkcí | Trendy | autoweek.cz

Škoda OneApp s bohatou nabídkou funkcí

Škoda OneApp s bohatou nabídkou funkcí

05.08.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

S nejnovější verzí aplikace pro chytré telefony Škoda OneApp lze na obrazovce infotainmentu zobrazovat užitečné informace, jako jsou spotřeba paliva, dynamika jízdy, navigační data a servisní pokyny. Řidič může na displeji ve voze vybírat funkce aplikace Škoda OneApp.
S aplikací pro chytré telefony Škoda OneApp Škoda zlepšuje propojení mezi vozidlem a chytrým telefonem. Aplikace využívá technologii SmartLink+ k tomu, aby vybrané funkce a informace o vozidle zobrazovala na displeji infotainmentu nebo chytrého telefonu.
 
Po instalaci do telefonu aplikace nabízí široké spektrum funkcí - od možnosti vyvolat informace o motoru nebo voze až po informace o počasí. Řidič vozu Škoda může například pomocí funkce Advisor analyzovat svůj styl jízdy a naučit se, jak lze jezdit hospodárně a šetřit palivo.
 
Ať už se jedná o data o dynamice jízdy, rychlosti nebo o data navigační, Škoda OneApp řidiči poskytuje veškeré důležité informace týkající se moderní mobility. Digitální kniha jízd Logbook například zaručuje záznam všech relevantních jízdních dat. V další připravované verzi Škoda OneApp bude k dispozici také streaming hudby.
 
Vůz a chytrý telefon se jednoduše propojí pomocí USB nebo WiFi hotspotu, integrovaného v navigačních systémech Amundsen a Columbus. Posádka vozu může aplikaci Škoda OneApp aktivovat a ovládat dotykem na displeji palubního infotainmentu. Jedna aplikace pokrývá široké spektrum digitálních služeb, které přesahuje rámec aplikací, které byly ve voze dosud k dispozici.
 
Aplikaci Škoda OneApp lze zdarma stáhnout v App Store firmy Apple a na Google Play. Aplikace je kompatibilní se všemi vozy značky Škoda vyrobenými od června 2016 vybavenými systémem SmartLink a USB konektorem, resp. systémem SmartLink+ a propojením přes USB nebo WiFi.
 
Přehled nejdůležitějších funkcí nové aplikace Škoda OneApp:
 
REAL-TIME DRIVE DATA
Tato funkce slouží k záznamu výkonnostních parametrů vozu během jízdy. Tak lze v reálném čase získat například informace o dynamice jízdy, otáčkách motoru, zrychlení, spotřebě paliva a rychlosti jízdy. S využitím grafického znázornění hodnot na palubním monitoru se počet palubních přístrojů zvýší o další virtuální ukazatele, zobrazující například aktuální hodnotu točivého momentu motoru, průměrné spotřeby nebo bočního zrychlení.
 
DRIVING STATS
S aplikací Škoda OneApp si mohou řidiči vozů značky Škoda zaznamenávat a vyvolávat celou řadu dat a následně pak i podrobně analyzovat svůj styl jízdy. Statistiky dodávají důležité informace pro optimální využití výkonu vozu a zvýšení efektivity při příštích jízdách.
 
LOGBOOK
Digitální kniha jízd precizně zaprotokoluje všechna relevantní jízdní data a poskytne přehledné shrnutí. Přitom je možno rozlišovat mezi služebními a soukromými jízdami.
 
POI & NAVIGATION
Ve spolupráci s partnery umožňuje uživatelům Škoda OneApp i rozšíření možností navigace. Uživatel si v okolí velice snadno najde tzv. body zájmu (Points of Interest, POI) a následně je může zaslat přímo do integrované navigace nebo do aplikací kooperačních partnerů. Díky těmto aplikacím může fungovat navigace také na bázi družicových snímků. Toto reálné zobrazení okolí může řidiči v mnoha situacích usnadnit orientaci v neznámém prostředí.
 
Vedle bodů zájmu v okolí se na mapě na obrazovce zobrazují také čerpací stanice a v závislosti na jejich disponibilitě se dokonce srovnávají i ceny pohonných hmot. Při uvádění cen systém také ví, zda vůz jezdí na benzin nebo na naftu a zobrazí také nejkratší trasu k vybrané čerpací stanici.