škoda rozšiřuje přístup ke službám škoda connect | Trendy | autoweek.cz

Škoda rozšiřuje přístup ke službám Škoda Connect

Škoda rozšiřuje přístup ke službám Škoda Connect

30.01.2020 | | Trendy

Služby Škoda Connect lze nově v evropských zemích využívat v angličtině vedle Amazon Alexy také prostřednictvím Google Home. Škoda Connect Alexa Skill a Google Home Action navíc nabízí speciální informace a funkce pro elektrifikované modely.
Služba Škoda Connect, kterou lze nově využívat také prostřednictvím Google Home, umožňuje zjišťování dat a informací o voze Škoda v angličtině. Funkce Škoda Connect Alexa Skill se dále rozšířila. Pomocí hlasového asistentu Alexa Skill od Amazonu se v nejnovější verzi lze dotazovat i na specifické informace, týkající se elektrifikovaných vozů. Ve všech modelech Škoda rozumí Alexa vedle němčiny, angličtiny a francouzštiny také španělštině a italštině.
 
Inteligentní hlasoví asistenti, jako Google Home nebo Amazon Alexa, získávají na oblibě. Škoda se k tomuto vývoji přidává a vedle Škoda Connect Amazon Skill přichází s novým systémem Google Home Škoda Connect Action. Pro všechny modely iV rozšiřuje nabídku o nové funkce. Amazon Alexa svým uživatelům nabízí rozšíření jazyků o italštinu a španělštinu. S oběma hlasovými asistenty lze jednoduše a z pohodlí domova prostřednictvím Škoda Connect zjistit aktuální data vozu nebo jeho aktuální pozici.
 
S první verzí nového systému Google Home Škoda Connect Action lze nejprve v angličtině (další jazyky budou následovat) zjistit řadu informací o vozu a z dálky řídit některé akce. Google Home na přání okamžitě nahlásí momentální stav oleje i termín jeho příští výměny, termín servisní kontroly nebo aktuální stav paliva v nádrži a aktuální dojezd vozu. Vyžádat si lze také jízdní data, jako je ujetá vzdálenost, průměrná spotřeba a rychlost, stav počítadla kilometrů a aktuální pozice. Hlasový asistent odpoví i na otázku, zda jsou všechny dveře i okna zavřená, světla vypnutá a vůz zamčený.
 
Hlasový asistent Škoda Connect Alexa Skill, který byl zavedený v roce 2018, po aktualizaci ve své nejnovější verzi rozumí ve všech modelech Škoda otázkám v pěti jazycích: vedle němčiny, angličtiny a francouzštiny je to nově také italština a španělština. V čistě elektrickém modelu Škoda Citigoᵉ iV a ve voze Škoda Superb iV s plug-in-hybridním pohonem lze pomocí hlasových asistentů zjistit aktuální stav akumulátoru i odpovídající dojezd na elektrický pohon. Hlasovým povelem lze před odjezdem zapnout klimatizaci nebo topení. Pomocí hlasu lze také spustit a ukončit nabíjení připojeného vozu.