škoda vstupuje do oaa | Trendy | autoweek.cz

Škoda vstupuje do OAA

Škoda vstupuje do OAA

30.06.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Škoda se stává členem globální aliance výrobců technologií a automobilů Open Automotive Alliance s cílem integrace mobilních přístrojů s operačním systémem Android do automobilů značky Škoda

Open Automotive Alliance (OAA) byla založena podniky z odvětví informačních technologií a automobilového průmyslu na počátku roku 2014. Cílem je umožnit atraktivní a bezpečnou integraci koncových přístrojů s operačním systémem Android do automobilů. Android je celosvětově rozšířený operační systém pro mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony, netbooky a tablety.

 

S ohledem na značné rozšíření chytrých telefonů, tabletů apod. zákazníci stále více vyžadují propojení mobilních přístrojů s automobilem v duchu hesla ‚Smartphone na čtyřech kolech’.

 

Vstup do Open Automotive Alliance je pro českou automobilku důležitým krokem k tomu, aby v budoucnu mohla představit dostatečně atraktivní nabídku.

 

„Partnerství s Open Automotive Alliance nám umožní nabídnout v našich vozech atraktivní internetové aplikace na bázi operačního systému Android. V zájmu zákazníka tak posouváme téma automobilové konektivity na vyšší úroveň,“ říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast technického vývoje Frank Welsch.

 

Open Automotive Alliance byla založena v lednu 2014. Zakládajícími členy byly mimo jiné internetový koncern Google, automobilky Audi, General Motors, Honda nebo výrobce čipů Nvidia. Cílem společné platformy je bezpečné a intuitivní využití moderních technologií a internetových služeb na bázi operačního systému Android.