skupina psa pokračuje v testování autonomního řízení | Trendy | autoweek.cz

Skupina PSA pokračuje v testování autonomního řízení

Skupina PSA pokračuje v testování autonomního řízení

05.04.2019 | Rybecký Vladimír | Trendy

Skupina PSA pokračuje v testech autonomního řízení v rámci evropského projektu L3Pilot.
Od začátku dubna jezdí po běžných francouzských silnicích v rámci evropského projektu L3Pilot vozy skupiny vybavené systémy pro autonomní řízení 3. úrovně. Během projektu bude 6 až 8 vozů skupiny intenzivně testovat autonomní funkce na silnicích s oddělenými jízdními pruhy v každém směru.
 
Cílem projektu L3Pilot je otestovat a potvrdit autonomní řízení jako efektivní a zabezpečený dopravní prostředek. Všechny testy proběhnou v několika evropských zemích v běžném provozu. Umožní vyhodnotit technické aspekty, chování při jízdě, přijetí ze strany uživatelů, dopad na provoz a bezpečnost v různých podmínkách jízdy (městský provoz, silnice, dálnice).
 
Na tento čtyřletý evropský projekt, který byl spuštěn v roce 2017, bylo vyčleněno celkem 68 milionů eur, z čehož polovinu hradí Evropská komise.
 
Účast skupiny PSA na tomto mezinárodním projektu potvrzuje její zapojení do vývoje technologií autonomního řízení. Skupina prostřednictvím svého programu AVA (Autonomous Vehicle for All) postupně rozvíjí jednotlivé funkce autonomního řízení. Funkce 2. úrovně jsou již nyní k dispozici u vozů DS 7 Crossback, DS 3 Crossback a Peugeot 508 & 508 SW.