spojení služeb mobility bmw group a daimler | Trendy | autoweek.cz

Spojení služeb mobility BMW Group a Daimler

Spojení služeb mobility BMW Group a Daimler

05.04.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnosti BMW Group a Daimler AG se dohodly na spojení služeb mobility. Společně chtějí utvářet udržitelnou městskou mobilitu budoucnosti s ekosystémem dopravních služeb: jediným zdrojem pro carsharing, objednávání jízd, parkování, dobíjení a multimodalitu.
BMW Group a Daimler AG spojují síly, aby dokázaly zákazníkům nabídnout jediný zdroj pro udržitelné služby městské mobility. Obě společnosti podepsaly dohodu o spojení svých oddělení služeb mobility. Po přezkoumání a schválení úřady pro ochranu hospodářské soutěže plánují BMW Group a Daimler AG spojení a strategické rozšíření jejich existujících služeb mobility v oblastech carsharingu, objednávání jízd, parkování, dobíjení a multimodality.
 
Každá ze společností bude držet 50% podíl ve společném podniku, který bude zahrnovat služby mobility obou společností. Obě společnosti zůstanou konkurenty ve své klíčové obchodní činnosti.
 
Cílem transakce je stát se vedoucím poskytovatelem inovativních služeb mobility. Obě automobilky chtějí utvářet budoucí svět mobility a být schopny nabídnout zákazníkům jedinečné zkušenosti a podporovat své partnery, jako jsou města či komunity, v dosažení udržitelné městské mobility.
 
Spojení bude například propagovat rozvoj elektromobility nabídkou elektrifikovaných sdílených vozidel, stejně jako snadným přístupem k možnostem dobíjení a parkování. Ve výsledku bude využívání služeb udržitelné mobility ještě snazší.
 
Model společného podniku je navržen tak, aby kombinoval služby v následujících pěti oblastech:
- Multimodální a na přání dostupná mobilita s moovel a ReachNow: Inteligentní a automatická konektivita mezi různými nabídkami mobility včetně rezervací a plateb vytvoří přidanou hodnotu pro uživatele a nabídne možná řešení problémů městské soukromé dopravy.
- Sdílení vozidel s Car2Go a DriveNow: Tyto carsharingové služby provozují celkem 20 000 vozidel ve 31 významných světových městech a využívají je více než čtyři miliony zákazníků.
- Objednávání jízd s aplikacemi mytaxi, Chauffeur Privé, Clever Taxi a Beat: Celkem 13 milionů zákazníků a 140 000 řidičů již dnes používá moderní způsoby objednávání jízd.
- Parkování s ParkNow a Parkmobile Group/Parkmobile LLC.
- Dobíjení s ChargeNow a Digital Charging Solutions: Snadný přístup k největší světové síti veřejných nabíjecích stanic, která zahrnuje více než 143 000 nabíječek po celém světě.