startuje elektracars | Trendy | autoweek.cz

Startuje ElektraCars

Startuje ElektraCars

23.01.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Nový český start-up přiváží krátkodobý operativní leasing elektromobilů s dobíjením v ceně. Na českém trhu startuje ElektraCars testovací provoz exkluzivně s vozy BMW i3.
Nový start-up ElektraCars nabízí dostupnější způsob využívání elektromobilů bez starostí a za přijatelnou cenu. Součástí služby je i nabíjení. Elektromobily lze nabíjet doma, ve firmě, u všech nabíjecích stanic společnosti E.on a u dalších 100 vybraných dobíjecích stanic v celé republice.
 
Hlavními argumenty, proč řidiči oddalují pořízení elektroauta, je relativně vysoká pořizovací cena a komplikace s nabíjením. ElektraCars proto přichází na český trh se službou operativního leasingu s nabíjením a dalšími službami v ceně.
 
„Chceme přispět k vytvoření čistých a tichých měst bez emisí. Naší snahou je dostat více elektroaut na české silnice a zpřístupnit je co největšímu počtu lidi. Protože vývoj elektroaut stále letí raketově vpřed, nabízíme řidičům možnost využívání vždy toho nejmodernějšího elektroauta. Každých osm měsíců jim elektroauto vyměníme za nový model. Zákazníci tak drží krok s nejnovějšími trendy v elektromobilitě,“ říká Jan Burda, CEO ElektraCars.
 
Výhodou služby je nabíjení v ceně, a to jak doma, tak na cestách. „ElektraCars poskytuje ke každému vozu bezkontaktní čip, se kterým si elektroauto snadno nabijete na vybraných nabíjecích stanicích. Ceny za nabití nemusíte vůbec řešit, protože služba je nedílnou součástí servisu ElektraCars,“ vysvětluje Robert Vinický zodpovědný ve společnosti E.ON za inovace.
 
Klient může vybírat i ze sítě dalších nabíjecích stanic po celé republice, aktuálně jich má v rámci služby k dispozici téměř stovku.
 
„Aktuálně spouštíme pilotní provoz nové služby a testovací fáze nám umožní pochopit odezvu takového produktu na trhu,“ doplňuje Vinický z E.ON.
 
Výhodnou a pohodlnou alternativou je instalace nabíjecí stanice od ElektraCars u zákazníka doma či ve firmě. Pronájem je v ceně služby, klient zaplatí jednorázově pouze za její instalaci. Elektrická energie spotřebovaná při domácím nabíjení bude zákazníkovi zpětně proplacena. Řidič se v rámci služby nemusí starat o výměnu pneumatik, pojištění, servis ani o nákup dálniční známky. S vozy od ElektraCars je navíc oprávněn bezplatně parkovat v Praze ve všech modrých zónách. Stačí si jen zvolit, kolik se svým novým elektromobilem chce za dobu trvání smlouvy (8 měsíců) najet kilometrů (od 5000 do 18 000 km).
 
Nová služba ElektraCars vznikla ve spolupráci společnosti E.on, jež elektromobilitu dlouhodobě podporuje, a společnosti CreativeDock, která je specialistou na inovace a start-upy. ElektraCars startuje testovací provoz na českém trhu exkluzivně s vozy BMW a další značky budou přibývat. Nejnovější verze modelu BMW i3 (BEV) slibuje dojezd až 200 km.