t-mobile spustil webovou aplikaci pro chytré auto | Trendy | autoweek.cz

T-Mobile spustil webovou aplikaci pro Chytré auto

T-Mobile spustil webovou aplikaci pro Chytré auto

10.04.2019 | Rybecký Vladimír | Trendy

Chytré auto je služba od T-Mobile, která díky speciálnímu zařízení do OBD portu dokáže každé auto proměnit v chytré.
Službu Chytré auto vyvinula společnost T-Mobile Czech Republic ve spolupráci s partnerem Mojio. V současné době již úspěšně funguje nejenom v České republice, ale také na americkém, německém, rakouském a polském trhu. Zařízení posílá informace o voze nejenom do aplikace v telefonu, ale zákazníkovi jsou nyní k dispozici také na webu. Nemusí si přitom nic navíc instalovat ani později aktualizovat. Potřebuje pouze webový prohlížeč. Všechny informace jsou uchovávány a zálohovány na serveru a zákazník se k nim dostane po přihlášení z jakéhokoliv počítače.
 
T-Mobile spuštěním webové aplikace reaguje na přání svých zákazníků., a to především firemních, kterých je mezi uživateli Chytrého auta již několik tisíc. Oborem podnikání se nejedná jen o logistické firmy, ale zastoupeny jsou firmy různého zaměření od stavebnictví přes úklidové až po cestovní ruch.
 
„Potřeba snadnějšího a pohodlnějšího přístupu k informacím z pohodlí kanceláře byla nejčastější zpětnou vazbou našich zákazníků. Především firemní zákazníci oceňují, že na monitoru počítače nově vidí, kde se v jeden moment nacházejí všechny vozy jejich vozového parku, kolik kilometrů ujely, kde se nachází a podobně,“ říká senior manažer Consumer IoT HUB Otakar Mráz, jehož tým řídí zavádění produktu v celé Evropě. Zákazník si může pohodlně exportovat detaily o jednotlivých jízdách, včetně rozdělení na firemní a soukromé, jako podklad pro knihu jízd.
 
Registrace do aplikace a přidání vozu je i nadále možné pouze přes mobilní aplikaci Chytré auto. Zákazníci se na web přihlásí přímo ze stránky www.t-mobile.cz/chytreauto, přičemž přihlašovací jméno a heslo je stejné jako do aplikace.
 
Zákazníci mají se službou Chytré auto na území Evropské unie pod kontrolou celou řadu věcí, jako jsou lokalizace vozu, styl jízdy a základní statistiky, stav baterie, orientační diagnostika poruch, upozornění o odtahu, otřesech, vyjmutí zařízení, výjezdu z vyznačené oblasti nebo rychlostním limitu a bezplatnou asistenční službu.