telefon místo klíčku | Trendy | autoweek.cz

Telefon místo klíčku

Telefon místo klíčku

18.10.2016 | Rybecký Vladimír | Trendy

Valeo a Gemalto se staly partnery, kteří dokáží proměnit váš chytrý telefon v zabezpečený klíč od auta Valeo InBlue.
Valeo, jeden z předních světových dodavatelů pro automobilový průmysl, se spojilo se společností Gemalto, specialistou v oblasti digitálního zabezpečení. Toto spojení by mělo přinést bezpečnost systému virtuálního klíče od auta nazvaného Valeo InBlue. Díky této technologii mohou řidiči pomocí chytrého telefonu nebo připojených hodinek zamknout, odemknout a nastartovat svůj vůz. Pomocí technologie Bluetooth lze ovládat i další užitečné funkce a získat přístup k užitečným datům o vozidle.
 
Zabezpečení jako při bankovním převodu
Technologie InBlue je založena na palubním zařízení, které je připojené k sadě Smartphone Development Kit (SDK) využívající zabezpečený virtuální klíč, poskytovaný na cloudové platformě Valeo. Valeo InBlue využívá řešení Gemalto Allynis Trusted Services Hub (TSH), které zajišťuje bezpečný přenos informací Over-The-Air (OTA) mezi aplikací a citlivými datovými systémy vozidla. Díky bezpečnostnímu řešení Gemalto jsou informace během přenosu z virtuálního klíče do chytrého telefonu chráněné na stejně vysoké úrovni, jako mobilní platební řešení.
 
Valeo InBlue je kompatibilní s chytrými telefony s operačními systémy Android nebo iOS v jakékoliv mobilní síti. Díky snadné implementaci je připravené pro okamžité použití na jakémkoliv trhu.
 
„V roce 2015 bylo po celém světě prodáno 1,4 miliardy chytrých telefonů a každý rok se očekává nárůst tohoto počtu o dalších až 50 milionů zařízení. Neustále rostoucí množství smartphonů otevírá dveře do světa možností jejich propojení s chytrými automobilovými aplikacemi. Gemalto je průkopníkem zabezpečeného propojení technologií automobilů a jeho osvědčený Trusted Service Hub nám pomohl nabídnout novou generaci služeb se zvýšenou bezpečností pro řidiče a výrobce automobilů,“ říká Marc Vrecko, prezident divize Valeo Comfort and Driving Assistance.
 
Revoluce v komunikaci
S Valeo InBlue se mohou autorizovaní uživatelé vzdáleně spojit s vozidlem a přijímat užitečné informace, jako je jeho poloha nebo množství paliva v nádrži. To otevírá velké možnosti pro služby bezpečného sdílení či pronájmu automobilů.
 
„Lidé milují svá auta podobně jako svá připojená zařízení. Propojením obou dokážeme zvýšit výkonnost automobilového sektoru, stejně jako bezpečnost a komfort řidiče. Jde o odrazový můstek do zcela nové úrovně zajištění individuální mobility formou jednoduššího půjčování či sdílení automobilů. Technologie Valeo InBlue chrání virtuální klíče před hackery a výrazně zvyšuje bezpečnost a pohodlí pro řidiče. Čeká nás revoluce v oblasti služeb sdílení a půjčování aut, která přinese zcela nový segment trhu. Podle odhadů společnosti Frost & Sullivan bude do roku 2020 tento způsob mobility využívat 26 milionů lidí,“ vysvětluje Frederic Vasnier, výkonný viceprezident Embedded Software and Product  Gemalto.


  • Telefon místo klíčku
  • Telefon místo klíčku
  • Telefon místo klíčku