titul pro nejlepší čerpací stanici v čr společnosti benzina | Trendy | autoweek.cz

Titul pro nejlepší čerpací stanici v ČR společnosti Benzina

Titul pro nejlepší čerpací stanici v ČR společnosti Benzina

01.11.2013 | | Trendy

Benzina uspěla v sedmém ročníku soutěže PETROLawards. Tato soutěž oceňuje významné počiny v oblasti zpracování ropy, petrochemie, a čerpacích stanic. Benzina získala prvenství hned ve dvou kategoriích - Čerpací stanice roku a Projekt roku.

„Jsme rádi, že naše čerpací stanice uspěly v silné konkurenci, která na tuzemském trhu panuje. Získaná ocenění jsou skvělou vizitkou naší práce, jsem rád, že kvalitu našich služeb a produktů kladně hodnotí nejen odborníci, ale také veřejnost a zákazníci,“ uvedl Artur Śladowski, generální jednatel společnosti Benzina.

Čerpací stanice Benzina Plus ve Vystrkově u Humpolce zvítězila v kategorii Čerpací stanice roku. První cenu získala Benzina nejprve jak na základě on-line hodnocení veřejnosti, tak díky výsledkům hloubkového auditu hodnoceného odbornou porotou.

V kategorii Projekt roku uspěly moderní a energeticky úsporné čerpací stanice v Mezně a Mitrovicích na dálnici D3 mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Klasické osvětlení v nich například nahrazují LED svítidla, tepelná čerpadla zajišťují vytápění i chlazení objektu a větrací jednotky zajišťují rekuperaci tepla.

V rámci technického řešení používá čerpací stanice solární ohřev vody nebo speciální kartušové pisoáry bez přívodu vody. Právě kombinace těchto opatření pomáhá čerpací stanici snížit spotřebu energie a tepla na minimum. I v kategorii Projekt roku se hodnocení odborníků a široké veřejnosti shodovalo.

Ceny PETROLawards se udělují za významný přínos k rozvoji oboru zpracování ropy, petrochemie a čerpacích stanic. O vítězi jednotlivých kategorií rozhoduje odborná hodnotitelská komise, která bere v potaz i výsledek předchozího veřejného internetového hlasování.