toyota podpoří rozvoj vodíkových plnicích stanic v kalifornii | Trendy | autoweek.cz

Toyota podpoří rozvoj vodíkových plnicích stanic v Kalifornii

Toyota podpoří rozvoj vodíkových plnicích stanic v Kalifornii

25.06.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Severoamerická pobočka Toyoty, Toyota Motor Sales USA, podepsala dohodu s firmou FirstElement Fuel o podpoře rozvoje nových vodíkových plnicích stanic v Kalifornii.

Finanční podpora ze strany Toyoty je založena na grantu poskytnutého firmě FirstElement Kalifornskou energetickou komisí (CEC).

 

Podle ujednání firma FirstElement v místech určených Toyotou v Kalifornii vybuduje síť plnicích stanic v souladu s projektem budování plnicích stanic pro vozidla s palivovými články California Fuel Cell Partnership Road Map.

 

Vice prezident TMS Bob Carter uvedl: „Kalifornia přišla s nabídkou, že investuje 200 milionů dolarů do vybudování 100 stanic. V rámci tohoto finančního ujednání s FirstElement se Toyota plně zavazuje zásobovat trh v Kalifornii vozidly s palivovými články a nulovými emisemi. Je to teprve začátek, ale současní první krok k tomu, aby se tato technologie v blízké budoucnosti dostala do hlavního proudu.“

 

Společnost TMS mezitím uvedla, společně se společností Linde plánuje postavit vodíkovou plnicí stanici v San Ramonu nedaleko o regionální kanceláře Toyoty v San Francisku a distribučního centra náhradních dílů. Zařízení bude obsluhovat místní i regionální zákazníky a současně bude sloužit jako spojovací článek mezi údolími Sacramenta a San Joaquínu se Sanfranciským zálivem.