toyota spolupracuje s amazonem na sdílení dat | Trendy | autoweek.cz

Toyota spolupracuje s Amazonem na sdílení dat

Toyota spolupracuje s Amazonem na sdílení dat

24.08.2020 | | Trendy

Společnosti Toyota Motor a Amazon Web Services rozšířily svou spolupráci při budování platformy služeb mobility Toyoty. Ta pomůže této japonské automobilce při vývoji, implementaci a správě nové generace daty řízených služeb mobility.
Platforma využije globální infrastrukturu Amazonu stejně jako jeho vývojáře ke zpracování a analýze provozních dat pocházejících z celosvětové flotily vozidel Toyota, která jsou na ní připojená. Umožní tak Toyotě shromažďovat data z připojených automobilů a využívat je při návrhu a vývoji vozidel nebo v tzv. kontextových službách. Mezi ty patří například sdílení vozidel, spolujízda, full-service operativní leasing nebo nové služby pro firmy a soukromé zákazníky. Mezi ně patří např. aktivní upozorňování na nutnost údržby nebo pojištění na základě způsobu řízení vozidla.
 
Obě firmy společně vybudují základnu pro sdílení dat v rámci celé automobilky včetně rychlejšího přechodu k technologiím, které zahrnují připojená vozidla, autonomní vozy, elektromobily nebo sdílená auta.
 
Toyota již dříve oznámila, že letos otestuje první autonomní vůz ve veřejném provozu. Zároveň plánuje rozšíření flotily svých elektrických vozů. Do roku 2026 by mělo vzniknout 10 čistě elektrických modelů značky.