traktor zetor s designem pininfarina | Trendy | autoweek.cz

Traktor Zetor s designem Pininfarina

Traktor Zetor s designem Pininfarina

14.11.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnost Zetor Tractors na veletrhu Agritechnica v Hannoveru představila koncept Zetor by Pininfarina. Jde o nový designový směr, který se bude v průběhu času postupně aplikovat na všechny modelové řady a produkty značky Zetor.
„Předpokládáme, že designový směr Zetor by Pininfarina v budoucnosti aplikujeme na všechny modelové řady traktorů Zetor. Spolupráce s Pininfarinou je pro naše zákazníky potvrzením, že kromě produktových novinek, které reflektují technické požadavky zákazníků, pracujeme také na atraktivním a moderním designu našich traktorů,” říká ředitelka Úseku korporátní komunikace společnosti Zetor Tractors Margaréta Víghová.
 
Nový design od Pininfariny posouvá Zetor k hlubšímu emocionálnímu prožitku, plného smyslnosti, dynamiky a modernosti. Myšlenkou Zetoru by Pininfarina je ztělesnit dokonalou kombinaci síly, dynamiky a emocí a zachovat užitečnost i praktičnost pracovního stroje, kterými traktory bezesporu jsou. Designový směr spojuje jednotlivé prvky do modulárního designu, který se dá přenést na modelové řady traktorů Zetor.
 
Vzniklé tělo traktoru, obaluje mechanické části stroje a zároveň se stává jeho neodmyslitelnou součástí. Výsledný design je charakteristický silnými tvary a povrchem, který dodává traktoru dynamiku a sílu. Doslova ikonický předek traktoru je jedinečný svým provedením – postupný náklon směrem dopředu s náklonem kapoty zdůrazňuje smyslnost a ladnost pohybu. Tvarované boky stroje kryjí mechanické části půvabným i funkčním tvarem, který odkazuje do světa sportovních vozů, čehož je například dosaženo tím, že průduchy větrání působí dojmem, že chlazení je přikládán velký význam. Hra se dvěma barvami podporuje rozlišení funkčních oblastí. Tmavší barva odlišuje technické části od ostatních, které jsou červené.
 
„Pininfarina sdílí se Zetorem společné hodnoty, mezi které patří i neustálá inovace. Tento přístup umožnil Pininfarině lépe vyjádřit kreativitu. Jsme velmi pyšní na první výsledek naší spolupráce. Jde o traktor s kompletně novým stylem, který zdůrazňuje sílu a odolnost produktů Zetor ve formě, která dodává navíc i emoce a vášeň,“ říká šéfdesigner společnosti Pininfarina Fabio Filippini.
 
Společnost Zetor Tractors si od spolupráce s věhlasným studiem Pininfarina slibuje zejména posílení celosvětové prestiže tradiční české značky. Po skončení hannoverského veletrhu Agritechnica bude designová studie Zetor by Pininfarina k vidění v brněnské Zetor Gallery  a stane se součástí vybraných výstav.
 
„Zákazník, jeho přání a požadavky jsou pro nás klíčové a zavazující. Proto je naším dlouhodobým cílem rozšiřování produktového portofila a modelových řad. Na Agritechnice tak představujeme mimo designový směr také prototypy, které poodhalují aktuální směr naší značky,“ doplňuje Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu.
 

O studiu Pinifarina

Již 85 let uplynulo od 22. května 1930, kdy Battista “Pinin” Farina založil v Turíně společnost Società Anonima Carrozzeria Pinin Farina, která je dnes známá jako Pininfarina - nositel estetických hodnot italského designu ve světě.
 
Společnost je zaměřena na design (automobilový i jiný), strojírenský servis, design a konstrukce malých sériových výrob a unikátních vozů, tzv. Fuoriserie (na zakázku postavených) vozidel. Společnost je ukotvena na burze od roku 1986 a má pobočky v Itálii, Německu, Číně a USA. Mezi automobilové klienty patří prestižní značky, kterými jsou Ferrari, Alfa Romeo, BMW, Toyota aj. Mezi další důležité klienty z jiných oborů patří Ansaldobreda, Eurostar, Iveco a Prinoth.
 
Pininfarina Extra byla založena v roce 1986 a specializuje se na průmyslový design, architekturu, interiéry a dopravní design, její jméno je spojeno s více jak 500 projekty. Mezi významná ocenění získaná v poslední době patří Honorable Mention Compasso d'Oro ADI za projekt Cambiano a Best Design Study 2013 za projekt Sergio.
 
O značce Zetor

Tradiční česká značka zemědělské techniky Zetor existuje od roku 1946 a působí v řadě států po celém světě. Doposud bylo prodáno více než 1,2 milionu traktorů této značky.
Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně se traktory neustále inovují. Stroje jsou osazeny jak motory vlastní produkce, tak motory společnosti Deutz AG. Zetor Tractors nyní nabízí čtyři modelové řady: Major, Proxima, Forterra a Crystal.
 
  • Traktor Zetor s designem Pininfarina
  • Traktor Zetor s designem Pininfarina
  • Traktor Zetor s designem Pininfarina
  • Traktor Zetor s designem Pininfarina
  • Traktor Zetor s designem Pininfarina
  • Traktor Zetor s designem Pininfarina