velvana plánuje expanzi | Trendy | autoweek.cz

Velvana plánuje expanzi

Velvana plánuje expanzi

13.12.2013 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnost Velvana, sídlící ve Velvarech, patří mezi tradiční české výrobce provozních kapalin, které splňují nejnáročnější požadavky automobilového průmyslu, a čisticích prostředků pro využití v nejrůznějších oblastech.

Společnost Velvana nabízí provozní kapaliny pod vlastními značkami, ale asi 40 % produkce je pro privátní značky.

Mezi nejrozšířenější výrobky určené pro koncového zákazníka patří především originální chladicí kapaliny Fridex, brzdové kapaliny Syntol a Hydravel, autokosmetika Autocleaner, čisticí a odmašťovací přípravky pro autoservisy Arva, náplně do ostřikovačů Glacidet a doplňkový sortiment (např. rozmrazovač Arktvel, protizamlžovací utěrky Clarin, přípravek proti vzniku krystalků ledu v palivu Velfobin, přísady do nafty Diesel Aditiv, destilovaná voda aj).

Vyrábí i produkty Aquaclean nejvyšší kvality pro jakoukoliv oblast, v níž se lze setkat s čištěním. Sem patří např. i saponáty do myček aut a na čištění chodníků, výloh obchodů atd. Další produkty mimo automobilovou oblast se řadí do oblasti průmyslové chemie. Jde o teplonosné kapaliny pro stavebnictví Friterm a Solaren pro chlazení solárních systémů nebo plnění klimatizací. Novinkou v produktovém portfoliu Velvana je řada profesionální chemie Cleaner Profi a Ella, která nachází mnohostranné uplatnění ve všech odvětvích průmyslu i v oblasti služeb.

Velvana si sama vyrábí i plastové obaly - kanystry, láhve a dózy. Produkce obalových materiálů je určena nejen pro vlastní potřebu, ale i pro chemický průmysl. Kromě červené brzdové kapaliny Syntol pro starší vozidla se i brzdová kapalina nově nabízí v plastových obalech, protože bylo jednoznačně prokázáno, že jsou bezpečně těsné pro požadovanou životnost dvou let, a přitom je jejich cena přibližně třetinová.

Velvana má vlastní vývojové laboratoře. Při vývoji Velvana spolupracuje i s automobilkami, především s koncernem Volkswagen. Nyní se připravuje přebudování laboratoře ve vývojové centrum. Projekt zahrnuje i špičkové technologické vybavení. Hodnota investice bude 10 milionů Kč.

Výroba autokosmetiky bývala jen doplňkovým programem a Velvana dosud nenabízela ucelenou řadu produktů. To se však nyní mění. Od února 2014 bude Velvana mít k dispozici kompletní řadu autokosmetiky Autocleaner v novém designu obalů.

Důvodem je skutečnost, že doposud byla produkce společnosti Velvana sezónní záležitostí - 75 % tržeb bylo rozděleno jen do dvou čtvrtletí. Produkce autokosmetiky by to měla změnit a dopomoci lepšímu rozložení produkce i příjmů do celého roku.

"Naší prioritou je inovace, rozšiřování sortimentu a vyšší využití výroby i v jarních a letních měsících. Díky dotaci získané v rámci prioritní osy 4. Inovace můžeme z naší současné laboratoře vytvořit skutečné výzkumné a vývojové centrum vybavené moderní technikou. Chceme se zaměřit i na vývoj ekologické řady čisticích prostředků, zejména pro dopravní segment a průmysl. Dokážeme čistit všechny dopravní prostředky - od motorek přes auta, karavany, lodě, vlaky a letadla, ale fakt je, že jsme se tomuto oboru v posledních letech vývojově ani marketingově příliš nevěnovali. Díky novému vývojovému centru, jehož realizace je naplánována na rok 2014, plánujeme této řadě výrobků podporu," řekl nám generální ředitel společnosti Velvana Ing. Pavel Bydžovský.