volant budoucnosti sayer | Trendy | autoweek.cz

Volant budoucnosti Sayer

Volant budoucnosti Sayer

07.09.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Volant Sayer je součástí nového futuristického konceptu společnosti Jaguar Land Rover Jaguar Future-Type, který se zaměřuje na dopravu po roce 2040. Volant se může stát jedinou komponentou auta, který budete vlastnit.
V prestižní vysoké škole umění, designu a technologií Central Saint Martins v Londýně se koná Jaguar Land Rover Tech Fest. Program začal úvodním slovem generálního ředitele Jaguar Land Rover Ralfa Spetha. Následovala série panelových diskuzí zaměřených na klíčová témata v automobilovém průmyslu. Festival a výstava se otevřou veřejnosti od pátku 8. září do neděle 10. září. Vstup je zdarma.
 
Společnost Jaguar Land Rover během Tech Festu představuje inteligentní volant budoucnosti Sayer. Koncept přelomového volantu budete nosit s sebou domů a stane se vaším společníkem. Sayer je první volant s hlasově ovládaným systémem umělé inteligence (AI), který bude schopen provádět stovky úkonů. Na vyžádání vám může sám založit členství v  servisním klubu JLR, v němž kromě soukromého vlastnictví vozů najdete také nabídku na sdílení vozu s ostatními lidmi z vašeho okolí.
 
V budoucnosti samořiditelných elektrických aut propojitelných s jinými elektronickými zařízeními nebudete vlastnit jen jedno auto, ale zvolíte si vhodný vůz podle toho, kde nebo kdy ho budete potřebovat. To je vize, kterou společnost Jaguar Land Rover představuje prostřednictvím volantu Sayer. Jde o propojitelný volant a jedinou komponentu auta, který je nutné vlastnit.
 
Prostřednictvím Sayeru z pohodlí obývacího pokoje naplánujete v kolik vstanete, kdy k vám dorazí autonomně ovládané auto a Sayer vám doporučí úseky cesty, během nichž byste převzali řízení a užili si jízdu krajinou.
 
Tento speciální volant nese jméno po jednom z nejvýznamnějších designérů značky Jaguar, Malcolmu Sayerovi, který pro britskou značku pracoval v letech 1951 až 1970.
 
Tech Fest 2017: Technologie se srdcem
„Technologie se srdcem“ je hlavním tématem akce Tech Fest společnosti Jaguar Land Rover. Jde o konferenci, která zkoumá pozitivní vliv technologií v automobilovém průmyslu i mimo něj. Akce bude plná inovativních exponátů a interaktivních obrazovek, kde mohou účastníci nahlédnout do budoucnosti a zahlédnout svět, ve kterém fungují autonomní vozy a auta jsou sdílena, nikoliv vlastněna.