vozový park alternativních vozů deutsche post dhl se rozrůstá | Trendy | autoweek.cz

Vozový park alternativních vozů Deutsche Post DHL se rozrůstá

Vozový park alternativních vozů Deutsche Post DHL se rozrůstá

04.04.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Deutsche Post DHL a Renault chtějí rozšířit spolupráci při používání elektrických automobilů.

Společnost Deutsche Post DHL v uplynulém roce rozšířila svůj vozový park automobilů s alternativním pohonem o více než 4000 vozů. V současnosti jich už provozuje 10 500.

Investice do nové techniky a koncepcí paliva jsou součástí programu GoGreen společnosti zaměřeného na ochranu klimatu. DHL na celém světě provozuje více než 300 vozidel s elektrickým pohonem, více než 300 vozů s hybridním pohonem a téměř 2500 vozů poháněných biopalivem, zemním lynem, etanolem nebo dvěma typy paliva. Společnost kromě toho využívá aerodynamické modifikace ve snaze podstatně snížit emise CO2.

„Stojíme v popředí testování alternativních pohonů. Na určených trasách v městském prostředí jsou obzvláště vhodné elektrické automobily. Můžeme plně využít jejich účinnost, pokud jde o emise CO2, malou hlučnost a efektivní systémy nákladů. Renault Kangoo Z.E. v současnosti úspěšně využíváme v několika evropských zemích. Renault je v této oblasti spolehlivým globálním partnerem a my rádi zahajujeme změny v logistice a těšíme se na budoucí rozvoj spolupráce s Renaultem,“ říká Manoella Wilbautová, vedoucí globálního komerčního rozvoje pro automobilový sektor DHL. 

V rámci svých nedávných aktivit společnost Deutsche Post DHL podepsala předběžnou smlouvu o případné budoucí rámcové dohodě s automobilkou Renault. Zamýšlená globální dohoda má obsahovat možnost budoucího nákupu vozů Renault Kangoo Z.E.

Jedná se o elektrické vozidlo používané k přepravování zásilek službou DHL Express ve Francii, Belgii, Dánsku a Německu. DHL v současnosti používá 304 elektrických vozidel včetně Renaultů Kangoo Z.E., Zoe a Twizy. V podobě modelu Kangoo Z.E. s úložným prostorem 4 m3 Renault pro DHL dodává dokonalý nástroj pro přepravu zboží v městském prostředí po celém světě.

Společnost Deutsche Post DHL si v rámci svého oboru jako první stanovila cíl, že do roku 2020 v porovnání s rokem 2007 sníží své emise CO2 o 30 %. Do roku 2016 má být v provozu 140 elektrických vozidel, mezi nimiž bude i několik Renaultů Kangoo Z.E.