yi technology vstupuje na český trh | Trendy | autoweek.cz

Yi Technology vstupuje na český trh

Yi Technology vstupuje na český trh

03.06.2016 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Renomovaný výrobce inteligentních kamer, čínský Yi Technology, oficiálně prostřednictvím České republiky vstoupil na evropský trh. Oficiální distribuce bude pod hlavičkou Lion Mobile nejprve k dispozici pro region střední Evropy (Českou republiku, Slovensko a Maďarsko) a Rumunsko.
Oficiální distribuce výrobků firmy Yi Technology pod hlavičkou Lion Mobile bude k dispozici nejprve pro region střední Evropy (Českou republiku, Slovensko a Maďarsko) a pro Rumunsko. Yi ale plánuje celoevropskou expanzi. Po expanzi na americký trh v roce 2015 to Yi Technology považuje za další důležitý krok na cestě ke splnění jejího plánu stát se jedním z hlavních globálních hráčů v oboru.
 
„Yi Technology má za sebou jednoho z nejznámějších světových producentů mobilních telefonů a druhý nejhodnotnější start-up světa, společnost Xiaomi. Na celém světě už mají kamery Yi skoro 4 miliony uživatelů. V České republice ale dosud nebyla tato technologie oficiálně přítomna. Proto jsme rádi, že se podařilo dotáhnout do konce její oficiální vstup na náš trh,“ říká Jiří Opletal, obchodní ředitel společnosti Lion Mobile, která bude kamery Yi v ČR distribuovat.
 
Zatímco dosud byly v ČR k dispozici jen čínské verze kamer, Yi Technology nyní ve spolupráci s Lion Mobile kamery plně lokalizoval do češtiny včetně hlasového ovládání a je připraven poskytovat k nim i plnou uživatelskou podporu a záruku. Oproti „šedému“ dovozu budou mít uživatelé k dispozici produkt s plnou technickou podporou a autorizovaným servisem kompletně lokalizovaný do českého jazyka (bez čínštiny a čínských znaků v ovládání). Získají tak jistotu, že nedostanou padělek a produkt bude upraven tak, aby se plně shodoval s evropskou legislativou.
 
Vlajkovou lodí  Yi Technology je nyní akční kamera Yi Action kamera s funkcí 2K rozlišení záznamu a rychlostí nahrávání až 240 fps v režimu Slow Motion. Ta je nabízena v široké škále příslušenství k nejrůznějším druhům akčního použití např. při potápění, lyžování, cyklistice a dalších sportech.
 
„Akční kameru Yi jsem měl možnost testovat přímo během závodů v Liptovském Mikuláši a mohu ji doporučit všem, kteří hledají kvalitní sportovní záznamy, ať už pro zachycení svých zážitků, nebo jako profesionální tréninkovou pomůcku“, potvrzuje Lukáš Rohan, mistr světa ve vodním slalomu v kategorii do 23 let.
 
Nemalý úspěch si Lion Mobile slibuje od Yi Dash kamery, která je určena do automobilů.  Ta se může pochlubit stabilním výkonem za každého počasí společně s bonusovou a velmi praktickou funkcí ADAS (Advanced Driver Assistance System) pro zvýšení bezpečnosti řízení a varování v případě např. mikrospánku nebo nebezpečí čelního střetu.
 
„Zvláště na dlouhých cestách se podobné funkce mohou velmi vyplatit, ale já sám musím vyzvednout i praktičnost kamery v městském provozu – v případě střetu s jiným vozidlem může být velmi důležitým ,svědkem’ pro určení viníka,“ zdůrazňuje Jiří Ohainka, jeden z nejzkušenějších a nejoblíbenějších řidičů největšího pražského taxi dispečinku Taxi Praha. On sám má přitom naježděno víc jak 1 milion kilometrů.
 
Třetím důležitým produktem rodiny Yi je domácí IP kamera, která má za úkol nejen chránit bezpečnost zákazníkovy domácnosti, ale lze ji použít například i k usnadnění péče o děti. Ta nyní přichází i ve vylepšené verzi IP Home kamera 2, která dokáže sledovat chování uživatele, slouží jako Skype, dětská chůvička či fotopast.
 
Nová akční kamera Yi Action kamera II 4K se řadí k nejlepším výrobkům své kategorie. „Kamera 4K nabídne uživatelům špičkovou kvalitu za velmi přijatelnou cenu, bližší detaily k distribuci v České republice zveřejníme v nejbližší době,“ slibuje Jiří Opletal.
  • Yi Technology vstupuje na český trh
  • Yi Technology vstupuje na český trh
  • Yi Technology vstupuje na český trh
  • Yi Technology vstupuje na český trh