zaměstnanci čez ujeli s elektromobily 15 000 km | Trendy | autoweek.cz

Zaměstnanci ČEZ ujeli s elektromobily 15 000 km

Zaměstnanci ČEZ ujeli s elektromobily 15 000 km

03.12.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Služební cesty za volantem služebního elektromobilu jsou ve společnosti ČEZ v kurzu. Za první čtyři měsíce fungování nové interní půjčovny elektrických vozů ujeli pražští zaměstnanci při cestách za svými povinnostmi dohromady téměř 15 000 km.
Využít ke služební cestě elektromobilem Volkswagen e-Golf se mezi pražskými zaměstnanci Skupiny ČEZ stává prestižní záležitostí. Za první čtyři měsíce fungování nové interní půjčovny elektromobilů ujeli přitom 14 343 km. Novinka společnosti ČEZ Korporátní služby a útvaru čistých technologií ČEZ by měla být v brzké budoucnosti k dispozici i zaměstnancům Skupiny ČEZ v dalších městech.
 
 „Jsme rádi, že o tuto službu je hned od jejího startu velký zájem. Zaměstnanci Skupiny ČEZ jsou díky své stavovské loajalitě i touze zkoušet stále nové věci pro projekt Elektromobility ČEZ jednou z přirozených cílových skupin,“ přibližuje detaily nové služby Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.
 
„Rádi bychom proto již brzy nabídli půjčovnu elektromobilů také v dalších významných lokalitách působnosti Skupiny ČEZ“, doplňuje Radan Beneš, ředitel úseku Dopravní služby společnosti ČEZ Korporátní služby. 
 
Každý zaměstnanec Skupiny ČEZ v Praze si může vybrat v rezervačním systému elektromobil, který je pro něj připraven s plně dobitou baterií. Zájemcům o zápůjčku nahrává i ekonomické hledisko. Díky nízkým provozním nákladům se e-Golf ve srovnání se Škodou Octavia vyplatí už při cestě přesahující 70 km za den, v porovnání se Škodou Fabia při cestách delších než 150 km za den.