volkswagen e-golf už lze objednávat | Nové modely | autoweek.cz

Volkswagen e-Golf už lze objednávat

Volkswagen e-Golf už lze objednávat

12.06.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen na český trh uvádí svůj už druhý elektromobil. Nový Volkswagen e-Golf lze objednávat u obou autorizovaných prodejců elektromobilů značky Volkswagen Auto Jarov a Porsche Brno. 

Volkswagen e-Golf si uchoval veškeré přednosti 7. generace Golfu v kombinaci s elektrickým pohonem. Elektromobil lze pořídit již za 899 900 Kč včetně DPH a souboru nevšedních zákaznických služeb.

 

Volkswagen e-Golf je navenek k nerozeznání od konvenčního Golfu. Používá ale diody LED pro denní svícení a v interiéru jsou modré ozdobné prvky.

 

Trakční elektromotor o výkonu 85 kW (115 k) a točivém momentu 270 N.m umožňuje zrychlení z 0 na 60 km/h za 4,2 s, dosahuje nejvyšší rychlosti 140 km/h a má průměrnou spotřebu energie 12,7 kWh/100 km. Za jízdy se akumulátory dobíjejí rekuperací kinetické energie během setrvačné jízdy a brzdění.

 

S plně nabitou sadou akumulátorů má akční rádius až 190 km. Palubní počítač s barevným multifunkčním ukazatelem poskytuje řidiči důležité provozní informace včetně aktuální a průměrné spotřeby energie, stupně rekuperace, zbývajícího dojezdu a úrovně nabití akumulátoru.

 

Při rychlonabíjení stejnosměrným proudem na veřejných nabíjecích stanicích je 80 % kapacity akumulátoru dosaženo za 30 minut. Nástěnná nabíječka z nabídky příslušenství pro Volkswagen e-Golf zajistí plné nabití akumulátorů přibližně za 8 hodin. Z běžné domácí elektrické zásuvky trvá nabíjecí proces na 100 % kapacity přibližně 13 hodin. Součástí sériové výbavy jsou všechny potřebné nabíjecí kabely.

 

Efektivitu využívání elektrické energie může řidič ovlivnit volbou jízdního režimu ECO, u něhož je nejvyšší rychlost snížena na 115 km/h a klimatizace pracuje se sníženým výkonem, nebo ECO+, při němž se sníží výkon elektromotoru a vypne se klimatizace s cílem maximalizovat dojezd.

 

Čtyřdveřový e-Golf se nabízí za 899 900 Kč. Jeho sériová výbava zahrnuje klimatizaci Climatronic, tempomat, palubní počítač Premium, navigační systém Discover Pro, mobilní informační služby CarNet a systém preventivní ochrany cestujících PreCrash.

 

V ceně jsou obsaženy také dodatečné služby, které zákazníkovi zajišťují mobilitu i nad rámec dojezdu modelu e-Golf. Dojde-li na cestě k vybití akumulátoru, postará se Volkswagen o odtah vozu k nejbližší nabíjecí stanici, a to bezplatně až třikrát za rok během prvních dvou let od data prodeje. Na delší cesty si může zákazník po dobu dvou let na 10 dní ročně zdarma vypůjčit vůz do velikosti Golfu s konvenčním pohonem.

 

Od konce letošního roku bude na přání k dispozici aplikace CarNet e-Remote, s níž bude uživatel moci například zahájit a ukončit proces nabíjení nebo aktivovat klimatizaci či topení prostřednictvím svého mobilního telefonu. Na jeho displeji přitom může sledovat úroveň nabití a jí odpovídající dojezd i zbývající dobu nabíjení. Příkladem dalších praktických funkcí je lokalizace zaparkovaného vozidla. Po registraci může uživatel používat aplikaci CarNet e-Remote první rok bezplatně.

 

Nový Volkswagen e-Golf je možné objednávat u autorizovaných prodejců elektromobilů značky Volkswagen, jimiž jsou společnosti Auto Jarov a Porsche Brno. Zákazníci mohou využít akce Bonus pro zákazníka ve výši 30 000 Kč pokud dají na protiúčet svůj ojetý vůz, který je mladší než 10 let a jehož majitelem je zákazník nebo jeho příbuzný v přímé linii po dobu nejméně 6 měsíců.

 

V oblasti financování platí stejné akční nabídky jako pro Golf s konvenčním pohonem. Například Volkswagen FlexiKredit nabízí výhodu v podobě Kreditu ve výši až 30 000 Kč a prodloužené záruky na 4 roky/80 000 km zdarma. Všechna zvýhodnění a ceny v této tiskové zprávě jsou uvedeny včetně DPH.