citroen v brně předvede elektrický koncept survolt | Aktuality | autoweek.cz

Citroen v Brně předvede elektrický koncept Survolt

Citroen v Brně předvede elektrický koncept Survolt

01.06.2011 | | Aktuality

Citroën se po dvou letech absence opět představí v červnu na Brněnském autosalonu. Zde budeme návštěvníkům představovat to nejlepší z řady osobních automobilů, včetně pohledu do budoucna.

Budoucnost bude ztělesňovat elektrický koncept závodního vozu, Citroën Survolt, který na okruhu v Le Mans již loni vyzkoušela Vanina Ickxová, nebo dnes již reálný a sériově vyráběný elektromobil C-ZÉRO. Kromě prezentace celé modelové řady osobních a lehkých užitkových automobilů, se bude v Brně uvádět na český trh nový model, druhé dějství prémiové řady DS, nový Citroën DS4. Jeho uvedení bude na stánku Citroënu přítomen i její první český uživatel, kterým není nikdo jiný než milovník Francie, herec Saša Rašilov. Mimo autogramiády tohoto populárního úspěšného herce bude možno obdivovat i jeho bílý Citroën DS4 na venkovní expozici před halou P.

Nový Citroën DS4, perfektně zapadá do filozofie kreativní technologie a modelové řady DS a nabízí výrazné vymezení z hlediska stylu, pocitů, architektury a elegance. Jde o vůz s "rozsáhlými schopnostmi", s opět větší kapacitou splnit nejrůznější potřeby zákazníků a současně nabídnout více dynamiky. Základní cena za tento exkluzivní model s motorem 1.6 VTi 120 k a ve výbavě Design je 459 900 Kč, vrcholná verze s motorem 2.0 HDi 160 k ve výbavě Sport se bude prodávat za 669 900 Kč.

Na stánku Citroënu budeme prezentovat též letošní novinku, Citroën C4, který byl na náš trh uveden v lednu 2011 a prozatím sklízí velký úspěch. Čeští zákazníci si vybírají v největší míře zejména motorizace 1.4 VTi 95k, popř. 1,6 VTi 120k a pak také úspornou dieselovou variantu 1.6 HDi 92k. Citroën C4 vyniká úrovní zpracování, jízdními vlastnostmi, líbivým designem a hlavně přitažlivou cenou. Vždyť základní model ve výbavě Attraction s motorem 1.4 VTi 95k může zákazník pořídit již za 279 900 Kč a to včetně klimatizace a 6-ti airbagů!

Citroën C-ZÉRO, jeden z prvních elektromobilů, který si zákazníci již dnes mohou pořídit, je ozdobou našeho stánku a vzkazem, že jezdit lze velmi úsporně a ekologicky a to má velký význam zejména pro městskou mobilitu. Velká města trpí ekologickou zátěží, budují bezemisní zóny a C-Zéro nabízí zajímavou alternativu. Citroën C-Zéro je vůz s nulovou spotřebou paliva, nulovými emisemi CO2 a nulovým hlukem při provozu. S dojezdem 150 km je tento elektromobil schopen bez problémů pokrýt většinu cestovních potřeb městských obyvatel, které ze 70% dokonce nedosahují ani 30 km. Navíc úplné nabití prostřednictvím standardní 220 V zásuvky trvá 6 hodin a nabití na 80 % připojením ke zvláštní dobíjecí stanici zabere pouhých 30 minut. Uživatelské náklady nepřesahují 2 € / 100 km, což hlavně pro naše firemní zákazníky, kteří se snaží snížit náklady na vozový park, znamená skutečný zisk.

Na venkovní ploše před pavilonem P bude Citroën představovat své lehké osobní automobily jako je Nemo, Berlingo, Jumpy nebo Jumper, a to i v osobních verzích nebo s přestavbami.

Zároveň se na této ploše budou konat testovací jízdy se všemi osobními vozy naší značky, na něž jsou návštěvníci srdečně zváni po celou dobu konání Autosalonu. Bude zde k jízdním testům připravena i řada DS, tzn. modely  Citroën DS3 a Citroën DS4. Jako bonbónek si zde budou návštěvníci veletrhu moci prohlédnout také Citroën DS3 Racing v černo-oranžovém bojovém zbarvení. Tato vrcholná verze DS3 Racing, byla na český trh uvedena letos na jaře a je připravována přímo ve sportovním oddělení Citroënu, Citroën Racing. Zde jsou prováděny úpravy na motoru, řízení i systému brzd. Navíc je tato verze obohacena mnoha karbonovými prvky, jež se objevují jak v interiéru,tak i na karoserii vozu. Jedná se limitovanou edici pouhých 1000 kusů. Tento model disponuje mimořádnými výkonovými parametry jako je zrychlení z 0 na 100 km za 6,5 s, je osazen motorem 1.6 THP 200 k / 147 kW/ 275 N.m, má přitvrzený podvozek a je v nabídce buď v černo-oranžové nebo bílo-šedé barvě se specifickým sportovním dekorem.