atraktivnější ford transit custom | Doprava | autoweek.cz

Atraktivnější Ford Transit Custom

Atraktivnější Ford Transit Custom

31.07.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Modernizovaný Ford Transit Custom, který patří do kategorie užitkových vozů s nosností do1 t, má výraznější design exteriéru, zcela přepracovaný interiér ale i nové funkce a řešení zvyšující produktivitu. Všechny nabízené pohonné jednotky patří do nové konstrukční řady EcoBlue.
Transit Custom přišel na trh v roce 2012 a rychle se stal nejprodávanějším užitkovým modelem značky Ford v Evropě. V roce 2016 se jich prodalo již 118 000. Transit Custom byl prvním modelem inovované a rozšířené produktové řady Transit. Po něm následovaly ještě Transit Courier, Transit Connect a klasický Transit. I jeho zásluhou se Ford v roce 2015 stal nejprodávanější značkou užitkových vozů v Evropě a své prvenství drží dodnes.
 
Mnoho variant
I nový Transit Custom nabídne výběr ze dvou výšek střechy, dvou délek rozvoru náprav, několika variant karoserie a celkové hmotnosti v rozsahu 2,6 až 3,4 t. Užitečné zatížení činí až 1450 kg. Díky zdokonalené ergonomii a novým možnostem konektivity novým možnostem konektivity, mezi něž patří komunikační systém Sync 3, je nový interiér ideální mobilní kanceláří.
 
Nové možnosti komunikace
Hlavními novinkami modernizovaného Fordu Transit Custom jsou výraznější design přední části a zcela nová přístrojová deska. Vyšší stupně výbavy mohou mít nová LED světla denního svícení a výkonné xenonové hlavní světlomety.
 
Zcela nové jsou rovněž přístroje a ovládací prvky. Vozy ve vyšších stupních výbavy se pyšní dotykovým displejem 8“. Komunikační a zábavní systém Sync 3 umožní ovládat audiosystém, navigaci a připojený chytrý telefon prostřednictvím jednoduchých pokynů i v českém jazyce. Systém je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. Vozy bez středového displeje nabídnou univerzální držák mobilních telefonů MyFord Dock uprostřed přístrojové desky, který umožňuje upevnit a současně nabíjet chytrý telefon, přehrávač MP3 nebo přenosnou navigaci, USB vstup a 12V zásuvku l v  odkládací schránce před řidičem i vedle řadicí páky.
 
Technické inovace
Nový Transit Custom jako první užitkový vůz na trhu nabídne inteligentní asistent rychlosti, který na základě údajů systému rozpoznávání dopravních značek samočinně upravuje rychlost jízdy podle rychlostního omezení platného v právě projížděném úseku. Další novinkou je systém hlídání mrtvých úhlů s funkcí upozornění na přijíždějící vozidla při couvání z parkovacího místa do vozovky.
 
Motory Ford EcoBlue
Nový Transit Custom je vybaven vznětovým motorem Ford 2,0 EcoBlue, který byl zařazen do prodeje v roce 2016. Nabízí se ve variantách o nejvyšším výkonu 77 kW, 96 kW nebo 125 kW. Ve srovnání s dříve používaným 2,2 l má až o 20 % vyšší točivý moment v nízkých otáčkách při menší spotřebě paliva. Novinkou je úsporná varianta ECOnetic, jež se vyznačuje kombinovanou spotřebou 5,7 l/100 km. Na vrcholu nabídky je varianta Sport, poháněná motorem o výkonu 125 kW.
 
Zákazníci mohou zvolit i šestistupňovou samočinnou převodovku SelectShift nebo pneumatické odpružení zadní nápravy (u Kombi M1). K dispozici bude rovněž nové rozhraní Upfitter Interface Module, které výrobcům přestaveb zprostředkuje přístup k údajům z elektrických systémů vozu.
 
Nový Transit Custom bude možné objednávat ještě letos. První vozy budou dodány zákazníkům začátkem roku 2018. O rok později přijde Transit Custom Plug-in Hybrid (PHEV) s možností bezemisního provozu. Již v letošním roce budou v Londýně zahájeny jízdní zkoušky Transitu Custom PHEV u vybraných fleetových zákazníků.
 
  • Atraktivnější Ford Transit Custom
  • Atraktivnější Ford Transit Custom
  • Atraktivnější Ford Transit Custom
  • Atraktivnější Ford Transit Custom
  • Atraktivnější Ford Transit Custom