brusel: nová ekologická zóna! | Doprava | autoweek.cz

Brusel: nová ekologická zóna!

Brusel: nová ekologická zóna!

05.01.2018 | | Doprava

V Belgii vstupuje od Nového roku v platnost ekologická zóna. Pro cestující a provozovatele logistických služeb to znamená nutnost zvýšené pozornosti. Jak se do zóny registrovat a jaká pro ni platí pravidla vjezdu se dozvíte na stránkách www.lez-belgium.be !
Hlavní město Belgie zavedlo od 1. ledna celoplošnou ekologickou zónu, která zahrnuje celý region metropole s celkem 19 obcemi. Pro vjezd je nutná trvalá registrace do městské databanky, která je povinná pro všechny evropské majitele vozidel. Starší vozidla, která více zatěžují životní prostředí, budou z provozu vyloučena.
 
Toto nařízení je zpočátku povinné pouze pro Belgičany. Cizinci budou mít povinnost registrovat se od léta 2018. Abyste nepropásli tuto lhůtu, informujte se průběžně na portále lez-belgium.be. Zde naleznete již nyní shrnutí všech důležitých pravidel pro vjezd do ekologické zóny, jakož i její hranice, které můžete podrobněji zobrazit pomocí interaktivní mapy.
 
Internetová stránka poskytuje také důležité informace o všech stávajících i plánovaných belgických ekologických zónách, neboť v Belgii dochází v této souvislosti k neustálým aktualizacím! Ekologická zóna Antverpy je platná již od února 2017 a řidiči se do této zóny musejí registrovat před vjezdem: jednoduchý způsob registrace přímo pro město Antverpy pouze pomocí několika kliků nabízí stránka lez-belgium.be.
 
Téma znečistění ovzduší je v Evropě stále palčivější, a proto stále více měst zavádí na svých územích ekologické zóny. Ve Francii vstoupí letos v platnost 17 nových zón, které zahrnují částečně území celých departementů. Abyste neztratili přehled vzhledem k množství razantních změn, které se ekologických zón týkají, doporučujeme sledovat veškeré novinky pomocí aplikace Green-Zones. Informace o belgických ekologických zónách můžete nalézt také na stránce www.lez-belgium.be, kde také můžete jednoduše registrovat své vozidlo!