celoevropské řešení mýtného | Užitkové vozy | autoweek.cz

Celoevropské řešení mýtného

Celoevropské řešení mýtného

05.04.2018 | | Užitkové vozy

Nové řešení mýtného pro Evropskou elektronickou mýtnou službu (EETS) je okamžitě k dodání. Palubní jednotka UTA One vyhověla praktickému testu.
Nová palubní jednotka UTA One je už k dostání. Pomocí interoperabilního řešení mýtného od společnosti Union Tank Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) lze vybírat mýtné s přesahem hranic ve všech členských státech EU.
 
Při uvedení na trh jsou nejdříve podporovány mýtné systémy v Belgii včetně tunelu Liefkenshoek, Francii, Itálii, Rakousku, Polsku (A4), Portugalsku a Španělsku. V dalším kroku se flexibilně připojí Německo a další evropské země pomocí tzv. aktualizace Over-the air - tendence je rostoucí, neboť s otevřením dalších mýtných systémů v rámci EETS se průběžně rozšiřuje nabídka společnosti UTA. Přitom je obzvláště bezpečná pro budoucnost nejen možnost aktualizace nového řešení mýtného, nýbrž i integrace veškerých standardů přenosu evropských mýtných systémů (GNSS a DSRC).
 
 „Abychom mohli našim zákazníkům nabídnout optimální řešení pro interoperabilní elektronické mýtné služby (EETS), odzkoušeli jsme novou palubní jednotku UTA One před jejím uvedením na trh až do těch nejmenších detailů. Při intenzivních testech ve skutečných jízdách do Štrasburku, Calais, Bruselu, Cách, Bolzana, Innsbrucku a Salzburgu naše řešení mýtného prokázalo svou spolehlivost na tisících najetých kilometrech,“ uvádí Volker Huber, CEO u společnosti UTA.
 
Přitom jsou výhody pro spediční a dopravní firmy naprosto jasné. V budoucnu můžete projet celou Evropu bez hranic pouze s jednou palubní jednotkou OBU a poplatky za mýtné uhradit jednotnou fakturou. Jelikož společnost UTA jako poskytovatel služeb v oblasti mobility přebírá také administrativu a vyhodnocování, budou zákazníci v budoucnosti potřebovat pouze jednoho partnera. Kromě toho získáte prospěch z uživatelsky příznivého postupu objednávání a registrace, který je nabízen na webové stránce one.uta.com v mnoha jazycích. Zákazníci společnosti UTA si mohou individuálně vybrat jimi požadované mýtné systémy.