crafter 4motion pro rallye dakar 2018 | Doprava | autoweek.cz

Crafter 4Motion pro Rallye Dakar 2018

Crafter 4Motion pro Rallye Dakar 2018

09.11.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Dva vozy Volkswagen Crafter 4Motion v barvách týmu Barth Racing se zúčastní legendární Rallye Dakar 2018 jako doprovodná vozidla. Prezentace týmu proběhne 11. listopadu v Pardubicích na akci Barth Day.
Volkswagen Užitkové vozy je opět partnerem týmu Barth Racing, kterému pro nadcházející Rallye Dakar 2018 poskytne podporu pro dva nové vozy Volkswagen Crafter 4Motion jako doprovodná vozidla. Jubilejní 40. ročník nejnáročnější soutěže světa odstartuje 6. ledna 2018. Soutěžní týmy čeká několik tisíc kilometrů v extrémních podmínkách na trase z peruánské Limy do argentinské Cordóby.
 
Kompletní dakarský tým Barth Racing, včetně doprovodných vozidel Crafter, se představí veřejnosti v sobotu 11. listopadu 2017 na zimním stadionu v Pardubicích. Akce Barth DAY s atraktivním programem pro celou rodinu bude zároveň oslavou 20. výročí od založení Autocentra Barth. Organizátoři očekávají až 6500 návštěvníků. Od 16:30 h je na programu tisková konference, na níž bude představen kompletní závodní tým, technika i asistenční vozy. Reportáž z akce bude natáčet Česká televize. V rámci večerního programu s laserovou show vystoupí přední česká popová kapela Mandrage. Více informací naleznete na www.barth-day.cz.
 
O necelé dva týdny později, 23. listopadu 2017, čeká techniku týmu Barth Racing nalodění a plavba do Jižní Ameriky. Po administrativních a technických kontrolách, které jsou na programu 4. a 5. ledna 2018, bude v sobotu 6. ledna 2018 odstartován jubilejní 40. ročník legendární vytrvalostní soutěže Rallye Dakar, která se již podesáté pojede na jihoamerickém kontinentu. Trasa povede z peruánské Limy přes jezero Titicaca a La Paz v Bolívii do argentinské Cordoby, kde se 20. ledna 2018 uskuteční závěrečná etapa.
 
Rallye Dakar nekompromisně odhalí každé slabé místo účastníků i jejich vozidel, proto si tým Barth Racing zvolil po skvělých zkušenostech s šestou generací legendárního Transporteru, který s přezdívkou Felix doprovázel pardubický tým na Dakaru 2016, zcela nový Crafter 4Motion, jenž má všechny předpoklady k tomu, aby svým obrovským vnitřním prostorem a mimořádnými užitnými vlastnostmi vytvořil dokonalé zázemi pro celý tým. Vynikající jízdní vlastnosti s vysokou úrovní komfortu a bezpečnosti jsou navíc společně se spolehlivostí zárukou, že si nový Crafter hravě poradí také se všemi výzvami nejnáročnější soutěže na světě.
 
Nový Crafter 4Motion se postaví na start Rallye Dakar 2018 bez jakýchkoli speciálních úprav. Skříňový Volkswagen Crafter 4Motion je poháněn motorem 2,0 TDI o výkonu 130 kW (177 k) ve spojení s šestistupňovou přímo řazenou převodovkou. Jízdu v náročných podmínkách posádce usnadní například přední světlomety LED s asistentem dálkových světel Light Assist, dodatečné zásuvky 230 V, zadní kamera, vyhřívané trysky ostřikovačů skla čelního okna, pevné tažné zařízení včetně funkce pro stabilizaci soupravy a asistenčního systému Trailer Assist, střešní nosiče se třemi příčníky, sedadlo řidiče ergoComfort, zesílená přední náprava s nosností 2100 kg, asistent pro sjíždění strmých svahů, navigační systém Discover Media, vyhřívaný multifunkční volant obšitý kůží, mechanická uzávěrka diferenciálu, automatická klimatizace Climatronic, asistenční systém Front Assist s funkcí nouzového brzdění City, adaptivní tempomat ACC, druhý akumulátor a řada dalších prvků.
 
Barth Racing připravuje pro  Rallye Dakar 2018 dosud nejpočetnější výpravu s celkem pěti jezdci. Pardubický tým poprvé vstoupí do kategorie osobních vozů s posádkou Boris Vaculík/Martin Plechatý. Stejně jako loni budou mezi čtyřkolkami bojovat o vavříny legendární Josef Macháček, pětinásobný vítěz Rallye Dakar, který letos oslavil jubilejní 60. narozeniny, a Zdeněk Tůma. V kategorii motocyklů nastoupí zkušený David Pabiška, který má za sebou již 11 úspěšně dokončených Dakarů, společně s Rudolfem Lhotským, který stejně jako Josef Macháček zvítězil ve své kategorii v nedávné Sahara Rallye El Chott v Tunisu, jíž se zúčastnil také jeden ze dvou nových vozů Volkswagen Crafter 4Motion v roli doprovodného vozidla týmu Barth Racing.
 
Pardubický závodní tým Barth Racing vznikl v roce 2014 jako divize společnosti Autocentrum Barth a.s., autorizovaného prodejce a servisu osobních i užitkových vozů Volkswagen. Tým Barth Racing se poprvé zúčastnil Rallye Dakar v roce 2015 a v lednu 2018 se postaví na start legendární soutěže již počtvrté.