daf podporuje prohlášení o emisích co2 | Doprava | autoweek.cz

DAF podporuje prohlášení o emisích CO2

DAF podporuje prohlášení o emisích CO2

17.09.2018 | | Doprava

Společnost DAF Trucks podporuje evropský předpis o vykazování emisí CO2 pro vozidla vyrobená po 1. lednu 2019. DAF zveřejní certifikované hodnoty CO2 pomocí nástroje Vecto v předstihu před zákonnou lhůtou už ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.
Od ledna 2019 bude evropská legislativa vyžadovat, aby se všechna nová nákladní vozidla Euro 6 v provedení 4×2 a 6×2 s celkovou hmotností nad 16 t vyráběla v souladu s prohlášením o emisích CO2. Další konfigurace vozidel budou následovat v roce 2020. Hodnoty v prohlášení o emisích jsou generovány pomocí nástroje Vecto. Protože jde o jednotný a certifikovaný postup, nový předpis o prohlášení o emisích CO2 umožní dopravcům snadno porovnávat hodnoty emisí CO2 různých typů vozidel i od rozdílných výrobců.
 
DAF začne vykazovat certifikované hodnoty prohlášení o emisích CO2 v posledním čtvrtletí tohoto roku nejen v potvrzení objednávky, ale již v průběhu cenové nabídky. To poskytne dealerům DAF možnost s předstihem informovat zákazníky o tom, jaké budou emise CO2 jejich budoucího vozidla.
 
Hodnoty Vecto jsou vypočítány pro standardní kombinaci tahače a návěsu nebo pro nákladní vozidla s běžnou skříňovou nástavbou. Při výpočtu se využívají standardizované trasy pro tři druhy aplikací a jsou použity certifikované vstupní údaje.
 
Nejlepší spotřeba paliva ve své třídě
„Cítíme povinnost být co možná nejšetrnější k planetě a pečovat o naše budoucí generace. Proto se budeme i snažit vyrábět vozidla s ještě menším dopadem na životní prostředí. Emise CO2 jsou přímo spojeny se spotřebou paliva, což je jeden z nejvýznamnějších faktorů při pořízení vozidla,“ řekl člen představenstva společnosti DAF Trucks zodpovědný za marketing a prodej Richard Zink.
 
Společnost DAF vyvíjí i alternativní a udržitelné elektrické a hybridní pohonné soustavy, od nichž lze očekávat další výrazné snížení emisí vozidel. V nejnovějších vozidlech DAF je možné použít alternativní paliva, jako je hydrogenovaný rostlinný olej HVO (Hydro-treated vegetable oil), jejichž nová generace již nekonkuruje výrobě potravin a zajišťuje až o 80 % nižší emise CO2.
 
Chytrý nástroj TOPEC
„Díky našemu inteligentnímu programu pro specifikace vozidel DAF TOPEC jsme již nyní schopni poskytnout konkrétní hodnoty spotřeby paliva pro dané vozidlo i se specifickým návěsem zákazníka nebo požadovanou nástavbou dokonce pro konkrétní trasu. Díky tomu naši dealeři mohou nakonfigurovat nejlepší vozidlo pro danou aplikaci, které bude nejekonomičtější a nejšetrnější k životnímu prostředí. Přesně to zapadá do programu DAF Transport Efficiency,“ dodal Richard Zink.