daf trucks s limitovanou edicí k 90. výročí | Doprava | autoweek.cz

DAF Trucks s limitovanou edicí k 90. výročí

DAF Trucks s limitovanou edicí k 90. výročí

12.02.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Společnost DAF Trucks představuje limitovanou edici nového modelu XF k 90. výročí svého založení.
Speciální model řady DAF XF připomíná, že právě před 90 lety položil Holanďan Hub van Doorne základy společnosti DAF, která je v současnosti jedním z nejúspěšnějších evropských výrobců nákladních vozidel.
 
Výroční edice se pyšní prémiovým paketem výbavy, exkluzivními dekorativními pruhy a decentními designovými prvky v interiéru. Exkluzivitu podtrhuje nejlepší kabina ve své třídě Super Space Cab a nejvýkonnější motor Paccar MX-13 o výkonu 390 kW (530 k).
 
Výroční edice je omezena na pouhých 250 vozidel. Ta jsou k dispozici jako tahač v konfiguraci 4x2 (FT) pro kontinentální Evropu a v konfiguraci 6x2 (FTG) pro trh Velké Británie. Každé ze 250 vozidel má vlastní unikátní číslo na dekorativních prvcích v kabině a na panelu s logem DAF, které se rozsvítí při otevření dveří.
 
Jedinečný působivý exteriér
Unikátní limitovaná edice držitele International Truck of the Year 2018 společnosti DAF je k dispozici ve třech atraktivních metalických barvách: Special Black, Rouge Flamme a Jamaica Blue. Masku chladiče zdobí barevné pruhy v modré či červené barvě, vyjadřující exkluzivní charakter edice nového výročního DAF XF. Příď, boky i zadní stěna kabiny nesou slavné, ručně vyrobené historické logo DAF.
 
Maximální výbava
Maximální výbava mimo jiné zahrnuje pneumaticky odpruženou kabinu Super Space Cab se všemi vnějšími částmi lakovanými ve stejné barvě, hlavní světlomety s LED technologií, přídavná světla Skylights, mlhová světla s funkcí přisvětlování do zatáčky, střešní spoiler s bočními límci, mezinápravové spoilery (4x2) a hliníková kola Alcoa. Na střeše kabiny jsou vzduchové houkačky.
 
Jedinečný interiér
Mimořádně komfortní interiér v provedení Exclusive zahrnuje unikátní prvky, jako například historické logo DAF vlisované do opěrek hlav kožených sedadel Xtra Leather Air. Logo DAF zdobí dekorativní lišty ve dveřních výplních a najdete je i na displeji přístrojového panelu a audionavigačním systému.
 
Tato varianta interiéru zahrnuje rovněž celokožená sedadla, kožené loketní opěrky a výplně dveří a rovněž kůží potažený volant. Nechybí ani systém klimatizace, TruckPhone, mikrovlnná trouba, oblíbená chladnička DAF pod spodním lůžkem a DAF Night Lock.
 
Sada luxusních dárků
Každé vozidlo XF z edice k 90. výročí se dodává se shodně číslovanou sadou luxusních dárků. Náleží do ní celokožená cestovní taška, stylová bunda s koženými doplňky, pero DAF Waterman ve speciálním koženém pouzdře, kožené pouzdro na kreditní karty a skica na téma edice k 90. výročí s podpisem šéfdesignéra DAF Barta van Lotringena.
 
Hub van Doorne
„Hub van Doorne kladl při vývoji svých nákladních vozidel důraz na technologie, funkčnost a komfort řidiče. A elitní edice k 90. výročí vzdává zakladateli naší skvělé společnosti hold,“ uvedl prezident společnosti DAF Trucks Preston Feight.
 
  • DAF Trucks s limitovanou edicí k 90. výročí
  • DAF Trucks s limitovanou edicí k 90. výročí
  • DAF Trucks s limitovanou edicí k 90. výročí
  • DAF Trucks s limitovanou edicí k 90. výročí